w

Dlaczego społeczność Valoranta uważa, że granie rankedów wygląda, jak hazard?

Rozgrywki rankingowe są absolutną podstawą Valoranta, gracze mają jednak z nimi kilka problemów.


Od początku istnienia Valoranta było jasne, że wszystko zostanie podporządkowane pod rozgrywki esportowe i rankedy. To dlatego frustracja społeczności wydaje się jeszcze większa w momencie, gdy właśnie ten najważniejszy aspekt gry jest porównywany do hazardu.

Ile rankedy mają wspólnego z hazardem?

Jeden z użytkowników Reddita o nicku “Ronin_FPS” stworzył prosty temat, w którym w kilku punktach wyjaśnił, dlaczego według niego rozgrywki rankingowe mają wiele wspólnego z hazardem.

Playing Ranked is like gambling. from VALORANT

Gracze przyznali mu rację, w efekcie czego wpis uzyskał ponad 4 tysiące punktów. Czy rzeczywiście jest tak, że po kilku wygranych po prostu trzeba przegrać? Trudno powiedzieć, natomiast o podobnych problemach informowali gracze także innych produkcji. W niektórych z nich nawet były teorie, że deweloperzy robią to specjalnie, by społeczność miała poczucie, że może zajść wyżej i próbowała coraz mocniej i częściej.

Rankedy na pewno przejdą jeszcze wiele zmian. O niektórych z nich dowiedzieliśmy się kilka dni temu, gdy Rioterzy ujawnili, że będą pracować nad rankingiem najlepszych graczy. To wszystko wymaga jednak czasu i “dotarcia” się wszystkich systemów, jakie stworzyli deweloperzy.