w

Do Valoranta może zostać wprowadzone zabezpieczenie, które zmusi graczy do podania numeru telefonu

Valorant niedługo może otrzymać kolejne zabezpieczenie, które będzie miało za zadanie przede wszystkim walczyć z cheaterami.


Infinity Ward od kilku dni wymaga od swoich graczy COD Warzone numeru telefonu, co teoretycznie ma powstrzymać cheaterów. Teraz coś podobnego może zostać wprowadzone do Valoranta.

Wszystko po to, by choć trochę dodatkowo utrudnić życie nieuczciwym graczom. Choć wielu z nich zostało już zbanowanych, to jednak niektórzy dalej zakładają nowe konta i próbują oszukiwać.

Numer telefonu w Valorancie?

Sugestia tego, by dodać numer telefonu wyszła tak naprawdę od graczy. Na Reddicie pojawił się wątek odnośnie tego, by zapobiegać tak samo oszustom, jak i smurfom.

Riot should force people to add phone numbers to new accounts to combat cheating and smurfing. from VALORANT

Temat zdobył sporą popularność i wywołał duże emocje. Głównie dlatego, że części nie podoba się  wizja, w której ktokolwiek miałby posiadać ich numer. Inni kontrują, że przecież Google, czy Facebook już zna go od dawna.

Warto też wspomnieć, że Riot ma doświadczenie z numerami telefonu. W League of Legends trzeba go podać, by zagrać w trybie Clash (turniejowy tryb, według graczy jeden z najlepszych w całym LoLu). Tam chodzi właśnie między innymi o smurfy i trollowanie meczów innym.

Na te sugestie odpowiedział jeden z pracowników studia ujawniając, że gdzieś tam pojawił się już ten pomysł, ale nie ustalono niczego konkretnego. Głównie dlatego, że całą walkę z cheaterami oparto na Vanguardzie. Natomiast numer miałby powstrzymać również smurfy – i jak słyszymy, jest to rzeczywiście kwestia do rozważenia.

Podawanie numeru telefonu oczywiście nie powstrzyma całego zła na tym świecie, bo jednak starter można kupić za kilka złotych. Nadal to jednak jakikolwiek wydatek, który trzeba ponieść i jakakolwiek możliwość weryfikacji cheatujących osób.