w

Do Valoranta zostanie wprowadzona opcja, oszczędzająca czas przy AFK w drużynie

Jednym z większych problemów w Valorancie są osoby, które po rozpoczęciu się meczu po prostu idą AFK.


Valorant mimo premiery nie otrzymał jeszcze wszystkich funkcji, jakie zaplanowało Riot Games. Wiemy przykładowo, że niedługo deweloperzy pochylą się nad meczami, w których występują gracze AFK (Away From Keyboard).

Chodzi tutaj o oszczędzenie czasu w sytuacji, w której mecz trzeba kończyć z przewagą przeciwników 4vs5, czy nawet czasem 3vs5.

W Valorancie zostanie dodana opcja poddania się

Joe Ziegler potwierdził w rozmowie z ESPN, że wprowadzone dodatkowe kary już teraz pozytywnie wpłynęły na ilość osób, które idą AFK. Jest ich zdecydowanie mniej, niż było to na początku bety. To na pewno dobra wiadomość, natomiast jak wiadomo z League of Legends, większe kary nie rozwiązują problemu marnowania 30 minut na granie z mniejszą ilością sojuszników.

Dlatego potwierdzono, że wkrótce po premierze zostanie dodany nowy przycisk z funkcją poddania się. Oczywiście, wówczas mecz będzie przegrany, natomiast nie będzie trzeba marnować dodatkowego czasu.

To rozwiązanie sprawdza się dobrze w innych grach i można się spodziewać, że będzie przydatne także w Valorancie. Nie podano konkretnej daty wprowadzenia “surrendera”, natomiast można się domyślać, że będzie to razem z następną aktualizacją. Możliwe, że ta pojawi się tydzień, lub dwa tygodnie po premierze.