w

Gracze Valoranta, którzy często grają jedną postacią, nie będą zadowoleni. Jaka zmiana trafia do gry?

Reklama

W jaki sposób twórcy Valoranta chcą walczyć z osobami, które grają najczęściej jednym agentem?

Reklama

Valorant to aktualnie jedna z najpopularniejszych gier FPS, w której odnajdą się wszyscy, którzy grali kiedykolwiek w CSa. Dwa zespoły stają naprzeciw sobie – zadaniem jednego jest obrona punktów, a drugi ma podłożyć tam bombę. Rozgrywka w Valorancie jest urozmaicona tym, że w grze można wybrać unikatowego agenta, a każdy z nich charakteryzuje się swoim zestawem umiejętności.

Z tego powodu praktycznie każdy gracz znajdzie coś dla siebie, a często ulubiona postać towarzyszy mu przez większość rozgrywek. Według twórców problem pojawia się wtedy, kiedy ktoś gra wyłącznie jednym agentem, co nie tylko sprawia, że nie będzie dostosowywał się do zespołu, ale również uniemożliwia zagranie nim innym graczom. W jaki sposób Riot postanowił walczyć ze zjawiskiem instalockowania?

Instalockowanie w Valorant

Instalockowanie to zjawisko, które odnosi się do natychmiastowego zatwierdzenia swojego agenta bądź postaci tuż po wejściu do lobby. Nie daje to ani chwili na zastanowienie się innym członkom zespołu i praktycznie uniemożliwia zagranie tym agentem komukolwiek innemu.

Riot uznał, że nie powinno to tak wyglądać i postanowił coś zmienić. Do Valoranta trafił system, który ma karać za granie tym samym agentem w każdej rozgrywce.

Reklama

VALORANT od kolejnej aktualizacji będzie karał instalockerów.

Jeśli grasz tym samym agentem 3 gry z rzędu, zostanie on dla Ciebie zablokowany na 24 godziny.

W sieci pojawiło się sporo komentarzy, które skrytykowały działania twórców. Argumentów przeciwnych wprowadzaniu powyższego systemu w takim stanie było naprawdę sporo. Jedni pisali o tym, że kara 24 godzin jest zdecydowanie zbyt wysoka, a inni wspominali, że system powinien wykrywać, czy postać została wybrana w pierwszych sekundach lobby.

Wielu graczy również zwyczajnie nie widzi problemu w tym, że ktoś gra wyłącznie jednym agentem.

Czy ktoś może wyjaśnić, dlaczego instalockowanie jest złe? Chcesz zagrać swoim mainem, którym grasz stosunkowo nieźle… czy powinieneś pozwolić innym ludziom wybrać go tylko dlatego, że chcą grać tym agentem z dokładnie tych samych powodów? Szczerze uważam, że kto pierwszy ten lepszy…

Instalockerzy sprawiają, że zespół musi dostosowywać się do wybranych przez nich agentów, co może sprawić, że członkowie teamu będą musieli zagrać agentami, którymi nie będą czuli się komfortowo. Rykoszetem dostają jednak gracze, którzy przez kilka gier musieli dostosowywać się, wybierając przykładowo Omena, którym wypełniali lukę smoke’ującego.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Valorant