w

Ile osób oglądało w pełni kobiecy turniej Valoranta z pulą nagród blisko 200 tysięcy złotych?

50 tysięcy dolarów w puli nagród, 12 najlepszych, w pełni kobiecych zespołów. Jak to wychodzi?


Turniej “FTW Summer Showdown All-Women” miał pokazać, że w kobiecej scenie Valoranta drzemie ogromny potencjał. Początkowo pula nagród wynosiła 10 tysięcy dolarów, natomiast inicjatywę wsparł sam Riot. W efekcie pula poszybowała do góry, aż do 50 tysięcy dolarów.

Dzisiaj ma się odbyć trzeci dzień rozgrywek. Do tej pory oglądalność była raczej średnia mimo tego, że projekt był reklamowany praktycznie wszędzie, włącznie z oficjalnymi kanałami Riotu.

Oglądalność największego kobiecego turnieju

Nikt za bardzo nie ukrywa, że to od oglądalności będzie zależało to, czy na przyszłe inicjatywy znajdą się sponsorzy. Pierwsze dwa dni prezentowały się następująco:

Rozpoczęcie to średnio 2.5 tysiąca widzów, drugi dzień to już o wiele niższa liczba 1500 osób. Dzisiaj odbywa się trzeci dzień, rozgrywki odbywają się od 23:00 czasu polskiego, także dość trudno je śledzić, jeżeli ktoś chodzi do pracy, czy szkoły.

Czy oglądalność zachwyca? Organizatorzy póki co jej nie komentują, choć da się wyczytać na Reddicie, że jednak jeszcze długa droga do tego, by ludzie chcieli oglądać żeńskie rozgrywki w Valorancie. Próby na pewno będą, pytanie tylko z jakimi zespołami i o jakie stawki.