w

Kiedy do gry trafi nowa aktualizacja Valoranta 1.03? Riot potwierdził już termin

Mimo tego, że opis nowej aktualizacji w Valorancie poznaliśmy już dwa dni temu, to patch finalnie nie został wprowadzony na serwery.

Nowa aktualizacja powinna odbyć się normalnie w nocy z wtorku na środę. Riot od wielu lat działa tym samym schematem, czyli wydaje opis patcha i kilka godzin później przeprowadza prace konserwacyjne na serwerach, by wprowadzić aktualizację.

Tym razem najwidoczniej coś stanęło deweloperom na przeszkodzie, bo przerwa techniczna dopiero teraz została potwierdzona.

Kiedy patch 1.03 będzie na serwerach?

Według dostępnych komunikatów na stronie Statusu, gra nie będzie działać jutrzejszej nocy (z czwartku na piątek) w godzinach od 5:00 do 9:00

“Dnia 10/07/2020 05:00 CEST platforma będzie niedostępna ze względu na planowaną przerwę techniczną. Szacujemy, że gra będzie niedostępna przez około 4 godz.”

To wtedy można się spodziewać wprowadzenia aktualizacji. Patch zmieni w sumie kilka rzeczy, z czego tą najważniejszą wydaje się być nowa dogrywka.

“Drużyny będą grały rundy w ataku i obronie do momentu, gdy zwycięstwo nie zostanie wypracowana przewaga dwóch rund.”

Każda runda będzie oznaczała zresetowanie ilości kredytów do 5000 i przyznanie 4 punktów umiejętności. Po każdych dwóch rundach dogrywki, automatycznie stworzone głosowanie ma decydować, czy mecz będzie kontynuowany, czy zakończy się remisem.

• Pierwsze głosowanie: 6 graczy musi zagłosować na zakończenie meczu jako remis
  • Drugie głosowanie: 3 graczy musi zagłosować na zakończenie meczu jako remis