w

Niektóre funkcje w Valorancie przestaną działać już jutro. Wszystko, o końcu bety

Oficjalnie zamknięta beta kończy się 28 maja. Potem czeka nas kilka dni przerwy i premiera, która obecnie zaplanowana jest na 2 czerwca.


Riot uznał, że potrzebuje kilku dni przerwy pomiędzy końcem zamkniętej bety, a samą premierą. I choć serwery zostaną wyłączone 28 maja, to niektóre funkcje znikną już jutro. Studio postanowiło wyjaśnić wszystkie aspekty zakończenia okresu testowego wyjaśniając przy okazji, co stanie się z progresem etc.

Co trzeba wiedzieć o końcu bety?

Beta kończy się 28 maja. Możliwość dołączenia do kolejki zostanie zablokowana o godzinie 18:00. Czyli do 17:59 możecie wejść do meczu. Same serwery zostaną wyłączone półtorej godziny później, o 19:30.

Już jutro zniknie jedna z funkcji w grze. Chodzi tutaj o możliwość zakupu punktów Valorant. Wynika to głównie z wyłączeniu sklepu do czasu premiery. Jeżeli więc chcecie zgarnąć 20% bonus na start gry, lepiej kupić. Opcja ta zniknie w nocy z 22 na 23 maja o godzinie 2:00.

“Przedmioty zakupione w sklepie znikną, ale zachowacie valorant points z premią 20%. Jeśli więc kupiliście 1000 valorant points, po premierze będziecie ich mieć 1200. nie ma znaczenia to, czy na coś je wydaliście.”

Wszystkie dane o postępach graczy zostaną usunięte z wyjątkiem tego, co zdobyliście w ramach przepustki zamkniętej bety (w tym również wyjątkowej przywieszki do broni). Warto również pamiętać, że po premierze nie będzie możliwości przeniesienia się na inny serwer.

“Przypominamy, że po premierze nie będzie możliwości przenosin na inny serwer. Jeśli prześlizgnęliście się do nieprawidłowej zamkniętej bety, nie wrócicie już na swój macierzysty serwer.”

Każdy gracz będzie mógł również odebrać swoją kartę gracza. Przypominamy, że nie trzeba grać, by ją uzyskać. Wystarczy połączyć swoje konto Twitch z kontem Riot i oglądać streamy w kategorii Valoranta przynajmniej 2 godziny.

“Jeśli wciąż nie uzyskaliście dostępu do zamkniętej bety, a wasze konto się do tego kwalifikowało, po premierze 2 czerwca znajdziecie wyjątkową kartę gracza Twitch/VALORANT w swoim ekwipunku. Nie rekompensuje ona braku dostępu do zamkniętej bety, ale zobaczymy się już wkrótce.”

Wszystko wróci do życia 2 czerwca. Start jednak to zupełnie inny temat, niż koniec zamkniętej bety. Tutaj możecie się jeszcze sporo zmienić, o czym świadczy między innymi brak podanej godziny uruchomienia serwerów.