w

Niepełnosprawny gracz wpadł na ciekawe rozwiązanie, które pozwoliło mu grać w Valorant

Niepełnosprawny gracz, mimo swojej dysfunkcji, odnalazł sposób, by móc sprawnie grać w Valoranta.


Reddit jest miejscem, w którym społeczność bardzo często narzeka. Nie jest to jednak nieprzełamywalna reguła, bowiem jeden z członków społeczności postanowił podzielić się pozytywną historią o tym, że mimo swojej niepełnosprawności, nadal może grać w Valoranta.

Użytkownik serwisu Reddit „YHJ_JYG_Kryptlock” stwierdził, że ma łagodne porażenie mózgowe skutkujące niedowładem połowy ciała. Ogranicza to jego ruchy rąk, co sprawia, że ​​gra za pomocą myszy i klawiatury na PC jest prawie niemożliwa. Wyjaśnił, że początkowo próbował grać na kontrolerze Xbox, ale szybko zorientował się, że jest to „bezużyteczne” dla przeciwników z klawiaturą i myszą. Inni gracze mieli oczywiście większy zakres ruchu i szybszy czas reakcji.

Jak wygląda sprzęt użytkownika?

Kryptlock ani myślał, by zrezygnować z grania w FPS-a od Riotu i cały czas szukał sposobu, by móc to sobie umożliwić.

Musiałem wymyślić sposób, dzięki któremu mógłbym nadal grać z precyzją myszy, ale jednocześnie mieć możliwość poruszania postacią lewą ręką – wyjaśnił.

To doprowadziło go do stworzenia własnego, niestandardowego zestawu Valorant.

Zestaw składa się z myszy Razer Naga z 12 przyciskami z boku i drążka sterowego. Zdolności agenta są powiązane z przyciskami myszy, co oznacza, że ​​może ją efektywnie używać. Nauczył się również korzystać z programu, który pozwalał klawiszom W,A,S,D na powiązanie z drążkiem sterowym, z czego korzystał już w przeszłości podczas grania w gry na konsole.

Konfiguracja do tej pory działała świetnie, z wyjątkiem tego, że użytkownik nie potrafi manewrować klawiszami tak szybko, jak większość graczy korzystających z tradycyjnych elementów sterujących.

Twórca powyższego zestawu ma zamiar otworzyć warsztat komputerowy, który zajmowałby się tworzeniem niestandardowym zestawów do gier dla osób niepełnosprawnych. Dzięki temu inni użytkownicy z dysfunkcjami mogliby o wiele swobodniej grać w popularne tytuły.