w

Nowy tryb w Valorancie pojawi się jeszcze przed nowym “odcinkiem”. Czyli w zasadzie kiedy?

Riot potwierdził, że nowy tryb pojawi się przed kolejnym odcinkiem Valoranta.


Wczoraj Riot ujawnił kilka ważnych informacji odnośnie przyszłości Valoranta. Jednym z najgorętszych tematów było pokazanie zarysu nadchodzącego Agenta.

Wiemy także, że deweloperzy pracują w tym momencie nad nowym trybem. Niestety, nie mają konkretnej daty jego wprowadzenia.

Nowy tryb w Valorancie

Kolejnym trybem, jakiego można się spodziewać jest Deathmatch. Riot kilkukrotnie informował, że zaczyna nad nim prace. Było to bezpośrednią reakcją na prośby społeczności. We wczorajszym materiale Anna Donlon wspomniała:

“W przypadku trybów gry akurat działamy na pełnych obrotach. (…) Nie wiemy jeszcze dokładnie, kiedy będą pojawiać się kolejne tryby, czy na poziomie aktów, czy odcinków, jednak niemal z pewnością jeden z nich dostaniecie przed odcinkiem 2.”

Co to konkretnie oznacza? Valorant dzieli się na akty i odcinki. Odcinki trwają około pół roku, natomiast akty po 2 miesiące. Pierwszy odcinek rozpoczął się stosunkowo niedawno i został nazwany “Zapłon”. Póki co trwa 3 tygodnie, więc przed nami jeszcze ponad 5 miesięcy.

Gdzieś w trakcie tych 5 miesięcy należy się spodziewać kolejnego trybu gry. Czy to pocieszające? Średnio. W końcu mówimy tutaj naprawdę długim czasie. Jeżeli deweloperzy będą chcieli, to mogą Deathmatch wypuścić nawet i w ostatniej aktualizacji 1 odcinka.

Do tej pory jedynymi trybami pozostaje Podkładanie Spike’a oraz Gorączka Spike’a. Większość oczywiście wybiera tryb rankingowy i żaden inny nie będzie cieszył się taką samą popularnością.