w

Oglądalność pierwszego dużego turnieju Valoranta napawa optymizmem. Ile było maksymalnie widzów?

Wszyscy czekali na ten pierwszy znaczący sprawdzian dla oglądalności turniejów Valoranta.


Choć odbyło się już kilkaset, jak nie kilka tysięcy różnych turniejów w Valorancie, to te z dużymi pulami nagród i rozpoznawalnymi drużynami dopiero startują. To tak naprawdę pierwszy sprawdzian, jeżeli chodzi o oglądalność Valoranta.

W tym momencie wiele osób uważa, że Valorant będzie szedł drogą CS:GO, gdzie najważniejszymi wydarzeniami w społeczności będą właśnie turnieje esportowe.

Pierwszy sprawdzian zaliczony

Turniej T1 Valorant Showdown przyciągnął całkiem sporą liczbę widzów. Dotychczasowe turnieje notowały kilka, kilkanaście tysięcy widzów, natomiast ten konkretny w najlepszym momencie śledziło ponad 55 tysięcy osób.

Można powiedzieć, że są to zadowalające wyniki w momencie, gdy pula nagród wynosiła 50 tysięcy dolarów. Pamiętajmy również, że mówimy tutaj o oglądalności jedynie na Twitch.

MIEJSCE DRUŻYNA WYGRANA (USD)
1 Team SoloMid $25,000
2 T1 $15,000
3 Immortals $5,000
4 FaZe Clan $5,000

Na pewno cieszy, że w Valorancie zaczynają się pojawiać naprawdę głośne drużyny. Organizacje stawiają coraz pewniejsze kroki, a w niektórych możemy zobaczyć nawet Polaków. Przykładowo w formującym się G2 Esports występuje Patryk “Patitek” Fabrowski.

Na pewno daleko jeszcze nowemu FPS’owi do wyników CS:GO, czy League of Legends, ale początek zapowiada się naprawdę obiecująco. Widać, że mimo braku wielu narzędzi, organizacja turnieju może się udać.