w

Pierwsze wskazówki od Riotu na temat kolejnych postaci. Dopiero teraz zacznie się zabawa

Do Valoranta w niedalekiej przyszłości mają dołączyć nowi agenci. Riot uchyliło rąbka tajemnicy na ich temat.


Valorant to stosunkowo nowa gra, która cały czas jest rozwijana przez deweloperów. W przyszłości możemy spodziewać się kolejnych map, trybów gry, a także… Postaci. O tym ostatnim wspomniał Dyrektor Valoranta, Joe Ziegler, który w wywiadzie dla serwisu Eurogamer uchylił rąbka tajemnicy na temat nowych agentów.

Co w kwestii nowych agentów powiedział Joe Ziegler?

Valorant Game Director został zapytany o to, w jaki sposób zamierza zapewnić różnorodność taktyczną każdej roli:

Nasze ramy dla początkowych jedenastu agentów w składzie obejmowały podstawy funkcjonalności znanej już przestrzeni taktycznej w kreatywny i interesujący sposób, dodaliśmy także kilka nowych elementów tu i tam, aby podważyć pojęcie tego, co jest możliwe w przestrzeni.

Jak słyszymy, do tej pory wydawani agencji mieli zapewnić dużą wiedzę o tym, jak działa gra, jakie są najważniejsze jej elementy, na co zwracać uwagę i w jaki sposób poruszać się po dostępnych lokacjach.

“Wizja, poruszanie się, rozpraszanie przeciwników, różne przejścia, nasi bohaterowie byli tworzeni właśnie po to.”

Joe Ziegler dodał również kilka słów na temat agentów, którzy w przyszłości mają pojawić się w grze:

“Nasi nadchodzący Agenci będą otwierali nowe obszary, jeżeli chodzi o taktyczne rozgrywanie meczów, mają przynieść więcej przestrzeni dla nowych strategii i nowych sposobów gry. Nie chcę niczego zdradzać, ale ciekawi jesteśmy tego, jak gameplay zmieni się pod wpływem zaplanowanych dodatków”

Nie ma jeszcze żadnych informacji na temat ewentualnych dat. Można jednak odnieść wrażenie, że zabawa dopiero się zaczyna i do tej pory Valorant był w trybie samouczka. Nowi agenci dopiero pokażą, jak duża przestrzeń jest do wykorzystania.