w

Riot odpowiada, kiedy w Valorancie będzie więcej fabuły. Dlaczego póki co było jej mało?

Riot postanowił  ponownie odpowiedzieć na kilka najpopularniejszych pytań społeczności.


Z ostatnich informacji wiemy między innymi, że Agenci niedługo powinni otrzymać swoje własne, dedykowane ustawienia klawiszy. Każdy będzie mógł przypisać inne sterowanie do każdej postaci.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, dlaczego do tej pory w Valorancie było stosunkowo mało fabuły i kiedy to wszystko może ruszyć.

Co z fabułą w Valorancie?

W najnowszych odpowiedziach od twórców wspomniano, że fabuła była niejako poświęcona na rzecz innych, ważniejszych spraw. To coś, o czym wspominał między innymi Morello, wyjaśniając dokładnie graczom, że fabuła owszem będzie, ale dopiero za jakiś czas poznamy wszystkie szczegóły wielkiego konfliktu.

“Czy pytacie nas, dlaczego kawałek Włoch wisi w powietrzu? Interesuje was, czy może wznieść się dwa razy wyżej? Z czasem zaczniecie rozumieć coraz więcej, ale unosząca się Italia stanowi punkt wyjścia dla konfliktu, o którym opowiada VALORANT.

Od zawsze uważamy, że grafika, koncepcje i fabuła powinny służyć przede wszystkim rywalizacji. Nie oznacza to, że w świecie VALORANT nie ma miejsca na opowiadanie historii. Po prostu naszym zdaniem powinniśmy korzystać z innych metod, takich jak ukryte w grze wskazówki i nawiązania. Gra będzie jednak osadzona w uniwersum, które być może nigdy nie zostanie do końca wyjaśnione. Mamy nadzieję, że wam to odpowiada.”

Niestety nie podano żadnej konkretnej daty, natomiast można się domyślać, że fabuła rozpocznie się po “ogarnięciu” wszystkich innych, ważniejszych spraw, jak chociażby matchmaking, czy tryb rankingowy.

Drugi akt jeszcze nie jest pewniakiem, natomiast bardzo możliwe, że pierwsze konkrety rzeczywiście wejdą wraz z drugim sezonem. Na pewno Riot będzie chciał zaskoczyć czymś w drugim odcinku, więc wybuchu fabuły należy się spodziewać dopiero za kilka miesięcy.