w

Riot oficjalnie ujawnia, że w Valorancie znajdzie się PBE. Wszystko, co trzeba o tym wiedzieć

Do Valoranta powoli zmierza PBE, czyli publiczny serwer testowy. Co trzeba o nim wiedzieć?


PBE jest czymś w rodzaju przedsionka wszystkich zmian. To specjalny region, w którym testowane są wszystkie nowości jeszcze przed ich oficjalnym wprowadzeniem do finalnej wersji gry. Głównie po to, by wyeliminować krytyczne błędy i zebrać odzew społeczności.

W League of Legends sprawdza się to na tyle dobrze, że planowane jest także do Valoranta. Niestety, na PBE trzeba będzie trochę poczekać.

PBE w Valorancie dopiero w 2021 roku

Deweloperzy oficjalnie zapowiedzieli nadejście PBE do Valoranta, choć orientacyjna data jeszcze bardzo daleko. Riot celuje bowiem w pierwszą połowę 2021 roku “powinna pojawić się w pierwszej połowie 2021 roku”. Prawdopodobnie będzie to działać dokładnie tak, jak w LoLu.

“Zamierzamy wprowadzić do gry wybiórczo aktualizowaną platformę do testów nowych elementów przed wprowadzeniem ich w grze, która powinna pojawić się w pierwszej połowie 2021 roku. Ogłosimy lub ograniczymy konkretne funkcje lub kolejki, a patche pojawią się tam na jakiś czas, zanim trafią do głównej wersji gry.”

Można się więc spodziewać osobnego regionu. Powinno to pójść lepiej, niż w League of Legends i raczej nie będzie potrzeby tworzenia osobnych kont i proszenia o dostęp. To jednak oficjalnie nie zostało jeszcze potwierdzone.

“Jeśli znacie PBE w League of Legends, ta platforma będzie pełnić podobną funkcję. Liczymy, że uda nam się wykorzystać to, czego się nauczyliśmy. Zamierzamy wprowadzić opcję wczesnego dostępu do gry, która nie różni się za bardzo od głównej wersji VALORANT, ale pozwala też zapoznać się z rozwiązaniami, nad którymi pracujemy. Dzięki temu będziemy również mogli zebrać więcej danych, aby zauważyć zmiany w działaniu gry oraz wcześnie wykryć błędy, na które mogą natrafić gracze.”

Póki co testerami są sami gracze i oczywiście dedykowany zespół, który sprawdza wszystkie nowości jeszcze przed wejściem do gry – przynajmniej w teorii.