w

Riot podejmuje kroki względem smurfów. Rozpoczęła się fala banów na takie konta

W Valorancie jest zbyt wielu smurfów? Deweloperzy zdecydowali się wreszcie uporać z tym problemem.


System rankingowy w Valorancie nie jest na tyle idealny, aby skutecznie eliminować smurfów z gry. W związku z tym deweloperzy zdecydowali się uporać z tym problemem w nieco inny sposób i rozpoczęli falę banów, która ma na celu zwalczenie incydentów, gdy bardziej doświadczeni gracze tworzą nowe konta i trafiają do jednej z kolejki z nowicjuszami.

Co wiadomo na temat fali banów?

Póki co deweloperzy Riot Games nie opublikowali w tej kwestii zbyt wielu informacji. Na chwilę obecną wiadomo, że w ostatnim czasie rozpoczęli falę banów kont, które “naruszły i/lub złamały” regulamin gry. Dowiedzieć się o tym można w mediach społecznościowych tego tytułu:

Jakie konta zostaną ukarane banem?

Deweloperzy nie nakreślili które konkretnie konta otrzymają zakaz w celu wyeliminowania smurfów. W swoim wpisie opublikowali wyłącznie link do strony “Warunki Korzystania z Usług”. Nie wiadomo, o które punkty chodzi, ani w jaki sposób Riot zamierza kwalifikować poszczególne konta do kategorii “smurfów”.

W chwili obecnej trudno powiedzieć co zamierzają twórcy Valoranta i czy rzeczywiście będzie to skuteczne. Nie mniej jednak skutki ich działań powinny być widoczne już w najbliższej przyszłości.