w

Riot pracuje nad prywatnymi serwerami w Valorancie tylko na potrzeby turniejów

Reklama

Strefa Turniejowa w Valorant z podziałem na aktualizacje.

Reklama

Pracownik Riot Games odpowiedzialny za strategię dotyczącą e-sportu poinformował społeczność o nowym projekcie. Specjalna Strefa Turniejów, czyli prywatne serwery, zapewnią najlepsze warunki do rywalizacji dla graczy.

Z tego właśnie powodu rozgrywka będzie mogła różnić się od tej na oficjalnych serwerach gry. Kiedy zostanie to wprowadzone  i dlaczego jest takie ważne?

Strefa Turniejowa

Riley Yurk, czyli kierownik do spraw strategii e-sportu w Valorant oświadczył, że już niedługo do Valorant trafi specjalna Strefa Turniejowa.

Aktywnie pracujemy nad Sferami Turniejów (czyli właściwie prywatnymi serwerami) i wkrótce wprowadzimy je do gry. W przypadku First Strike planowaliśmy wdrożenie serii oddzielnych patchów (czyli coś w stylu Sfery Turniejów w ograniczonej wersji) podczas głównej fazy turnieju, ale ostatecznie zrobiliśmy to wcześniej, aby cały turniej odbył się w tej samej wersji gry. Dzięki temu wydarzenie e-sportowe odbywa się w innej wersji gry niż zwykłe codzienne zmagania graczy. Zamierzamy przywrócić ten podział na całym świecie podczas głównej fazy First Strike, która odbędzie się od 3 do 6 grudnia.

W przyszłości zamierzamy w całości opierać się na w pełni funkcjonalnych Sferach Turniejów, co zapewni nam jeszcze większą kontrolę nad przebiegiem wydarzeń e-sportowych. Wprowadzimy konkretne zasady dotyczące porządku, zgodnie z którym trzeba będzie pobierać patche przygotowane z myślą o poszczególnych turniejach, aby stworzyć jak najlepsze warunki do rywalizacji. Przykładamy ogromną wagę do integralności rywalizacji i zamierzamy dalej dostosowywać do niej nasze plany we współpracy z graczami i producentami VALORANT.

Z jakiego powodu gra na wcześniejszej aktualizacji jest taka ważna? Głównie wynika to z wiedzy i znajomości mechaniki przez profesjonalistów. Jeżeli trenują oni dane kompozycje i strategie, to zmiana statystyk broni, wprowadzenie nowego agenta lub osłabienie umiejętności może skutecznie pokrzyżować im plany. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że nie zawsze turnieje kończą się w tym samym dniu.

Reklama

Jeżeli więc wydarzenie trwa kilka dni, może okazać się, że zaplanowany w środku patch może całkowicie odmienić losy danego zespołu. Posiadając możliwość tworzenia prywatnych serwerów, organizatorzy nie muszą obawiać się, że aktualizacja lub odkryty krytyczny błąd przerwie event.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Valorant