w

Riot wysłuchał prośby graczy Valoranta i pracuje nad opcją, która pomoże leworęcznym osobom

Gracze Valoranta wielokrotnie prosili o dodanie opcji pomagającej osobom leworęcznym.


Riot pracuje w pocie czoła, by zapewnić wszystkie potrzebne funkcje w swoim nowym FPS’ie. Społeczność nadal nie za bardzo rozumie, dlaczego Valorant już oficjalnie wyszedł, skoro nadal co tydzień dostaje tyle nowych funkcji, które powinny być w nim od początku.

Niezależnie jednak od tego, czy gra miała swoją premierę, czy nie, Riot robi co może, by spełnić oczekiwania graczy.

Wsparcie dla osób leworęcznych

Najnowsza aktualizacja wprowadziła do plików oznaki tego, że niedługo do gry zostanie wprowadzona możliwość zmiany rąk, w których postacie trzymają swoje bronie. Jak czytamy w wiadomości od jednego z leakerów:

“Wsparcie dla leworęcznych zbliża się do Valorant. Gracze wkrótce będą mogli wybrać, w której ręce ich agent w grze trzyma broń.”

Za tę opcję ma być odpowiedzialna funkcja w grze o nazwie “FirstPersonHandedness”

Prawdopodobnie Riot doda coś takiego bezpośrednio do opcji w menu, by każdy mógł zdecydować, po której stronie ekranu znajduje się broń. Okazuje się, że to naprawdę ważna dla wielu osób funkcja, więc dobrze, że deweloperzy o to zadbali. Coś takiego znajduje się już w większości produkcji pokroju chociażby największego konkurenta Valoranta, czyli CS:GO.

Nowy patch wprowadził więcej tajemniczych dodatków do plików. Wśród nich między innymi animacje związane z kolejnym Agentem, czy jego dźwiękami.