w

Valorant jest martwy? Liczby mówią co innego, ilu graczy gra miesięcznie w FPS od Riotu?

Riot Games

Ilu graczy miesięcznie loguje się do Valorant?


Niektórzy gracze uważają, że popularność Valoranta spada i obecnie praktycznie już nikt w niego nie gra. Widać to zarówno po wynikach twórców na Twitchu, Youtube, jak i popularności tematu w mediach.

Okazuje się jednak, że na całym świecie społeczność jest naprawdę duża i grze daleko od umierania. Liczbą miesięcznych logowań postanowił pochwalić się jeden z pracowników Riotu.

Gracze w Valorant

Twórcy League of Legends dokładnie rok temu wydali swojego pierwszego FPSa – Valorant. Gra cieszyła się ogromną popularnością i zdominowała zarówno YouTube, jak i Twitcha.

Dzisiaj, dokładnie rok po premierze, niektórzy uważają, że tytuł jest martwy i nie opłaca się w niego grać. Sugerować to może Twitch, gdzie najpopularniejsze kanały z Valorant w Polsce często nie mają nawet 100 widzów.

Sumując jednak wszystkie kanały na świecie, FPS radzi sobie naprawdę dobrze i wyprzedza konkurencje. W przeciągu ostatnich 7 dni zmagania graczy ogląda średnio 181 tysięcy osób i zajmuje 4. pozycję w najpopularniejszych kategoriach na platformie, zaraz po LoLu, GTA 5 i Just Chatting.

Ile osób gra w Valorant? W związku z tym, że dzisiaj jest rocznica gry, Riot Games zdradziło, ile osób miesięcznie loguje się do gry. Okazuje się, że jest ich średnio aż 14 milionów z każdego zakątka świata. Oznacza to, że w produkcję Riotu gra więcej osób niż mieszkańców ma Belgia, Czechy, Słowacja, Białoruś, Norwegia lub Chorwacja, Norwegia i Łotwa razem wzięte (stan na rok 2017).

ZOBACZ – Nowy fabularny cinematic z Valorant, co jeszcze wiadomo o lore?

Czy wynik będzie się utrzymywać, rosnąć lub maleć? Przekonamy się w przyszłości, ale póki co deweloperzy wydają częste aktualizacje, wprowadzają masę nowej treści i już zapowiedzieli kilka nowych broni, co z pewnością zainteresuje nowych graczy.

DołączObserwuj
Więcej z Valorant