w

Riot zaczyna zapowiadać nowego bohatera, który pojawi się w Valorancie. Co wiadomo?

Valorant opublikował artykuł dotyczący agentów. Riot planuje dodać kolejną postać?


Wiadomo, że Riot Games stara się na bieżąco informować swoją społeczność na temat planów dotyczących gry. John Goscicki, czyli producent postaci w Valorancie, poinformował w opublikowanym dziś artykule o stanie poszczególnych agentów. Poruszył on temat Jett, KAY/O, Skye, Yoru oraz wspomniał o… nowej postaci, która ma trafić do gry.

Osłabienie Jett i Skye, buff KAY/O i informacja o Yoru oraz nowym agencie

Osłabienie Jett

Jeśli chodzi o profesjonalną rozgrywkę / różne zakresy MMR, zaobserwowaliśmy schematy gry daleko wykraczające poza wyznaczone dla niej ramy Szturmowca. Chcemy, by Jett była agentką, która umożliwia osiągnięcie korzyści dzięki mechanice umiejętności w precyzyjnej rozgrywce. Aktualnie widzimy jednak, że Burza Ostrzy aktywowana PPM / strzałem alternatywnym wywiera zbytni wpływ na rundy, nie wymagając przy tym dokładności przy jej zagraniu, co nie powinno mieć miejsca.

W opisie patcha wspomnieliśmy też, że dzięki liczbie dostępnych dla niej Zasłon Chmur Jett była stanie wykaraskać się z ryzykownych sytuacji łatwiej, niż byśmy tego chcieli. Celowo zmniejszyliśmy liczbę Zasłon, aby zmusić agentkę do oszczędnego i bardziej przemyślanego korzystania z tego zasobu. Jesteśmy pewni, że w ostatecznym rozrachunku zmiana ta wzmocni jej tożsamość.

Osłabienie Skye, wzmocnienie KAY/O

Pod pewnymi względami nawet najmniejsze modyfikacje mogą wiele zmienić, jeśli chodzi o skutki błysków. Zobaczycie więc w patchu 3.06, że wprowadziliśmy kilka drobnych poprawek w przypadku tej dwójki inicjatorów.

Chcemy w ten sposób zwiększyć konkurencyjność KAY/O i ograniczyć niektóre frustrujące aspekty gry przeciwko Skye (na przykład prędkość, z jaką potrafi wykorzystać swój błysk). Jeśli takie zmiany okażą się niewystarczające, będziemy do skutku wprowadzać kolejne. Obiecujemy.

Co z Yoru?

Jeśli chodzi o projektowanie Yoru, wiemy, co chcemy zrobić i aktualnie gromadzimy dodatkowe zasoby niezbędne do wprowadzenia tych zmian. Wiem, wiem: to nie jest szczególnie ekscytująca wieść. Chcieliśmy jednak dać wam znać, że Yoru nie porasta kurzem gdzieś na zapleczu. Przepraszamy osoby grające tym agentem. Doceniamy waszą anielską cierpliwość w przypadku tego opóźnienia.

Nowy agent w Valorancie?

Nasz robochłopak KAY/O od dłuższego już czasu neutralizuje Promienistych. I podczas gdy on wzbogaca naszą pulę błysków, my dopieszczamy nowego agenta.

Spojrzeliśmy na wszystko z większego dystansu, aby rozważyć rozmaite sposoby, w jakie moglibyśmy wprowadzić nowego Strażnika do gry. Takiego, który pozwoliłby ogrywać przeciwników mechaniką umiejętności, ale i oferowałby strzelecki potencjał dopełniający widowiskową całość. Teraz więcej nie zdradzimy, ale możecie być pewni, że gdy ta wymarzona chwila już nadejdzie, oszołomi nas wszystkich!

Jak przystało na Riot Games – deweloperzy poinformowali o swoich planach co do kolejnej postaci, lecz oczywiście bez jakichkolwiek szczegółów, które mogłyby stanowić jakąkolwiek wskazówkę lub źródło domysłów.