w

W Valorancie może się pojawić rozwiązanie znane z Overwatch’a. Unikanie wybranych osób

Propozycja społeczności ma szansę na realizację.


Overwatch jest na rynku już kilka lat, przez które deweloperzy wymyślili kilka naprawdę ciekawych funkcji. Jedną z nich jest możliwość unikania kilku osób. Działa to bardzo ciekawie – daje możliwość nie tylko wyciszenia konkretnej osoby, ale także kompletne uniemożliwienie gry z nią.

Co ciekawe, Blizzard opracował ten system już kilka lat temu, finalnie jednak doszedł do wniosku, że nie spełnia on swojego zadania. Ostatecznie jednak zdecydowano, że jednak takie rozwiązanie powinno się znaleźć w OW.

Valorant dostanie coś podobnego?

Deweloperzy w kolejnych swoich wiadomościach do graczy wspominają, że rzeczywiście to ciekawy koncept, ale zanim po niego sięgną, spróbują rozwiązać tę kwestię w inny sposób.

“Ciekawy pomysł! Musielibyśmy poradzić sobie z pewnymi niuansami, aby mieć pewność, że czas oczekiwania w kolejce znacząco się nie wydłuży. Jednocześnie rozumiemy waszą frustrację w sytuacji, gdy zostajecie dobrani w grze z kimś, kogo zgłosiliście w poprzednim meczu. Zastanowimy się nad taką możliwością. Teraz jednak pracujemy nad skuteczniejszym wykrywaniem uciążliwych zachowań w nadziei, że będziemy w stanie nakładać stosowne kary i ograniczymy liczbę graczy, z którymi i tak nie chcielibyście grać.”

W Overwatch działa to naprawdę dobrze. Podobnie mogłoby być w Valorancie i w innych produkcjach Riotu. Póki co do tego jeszcze daleka droga, ale być może rzeczywiście Riot będzie chciał przynajmniej sprawdzić, czy można by było coś takiego dodać.