w

W Valorancie pojawią się skróty klawiszowe dla wszystkich postaci osobno

Riot potwierdził trwające prace nad jedną z kluczowych opcji w Valorancie.


Deweloperzy cały czas pracują na udoskonalaniem Valoranta. Można się było spodziewać, że tak to właśnie będzie wyglądało, nawet po premierze. Do FPS’a oprócz postaci, mają być ciągle dodawane nowe elementy, jak UI spektatora, czy możliwość lepszego dostosowania Agentów pod własne upodobania.

Skróty klawiszowe dla każdej postaci

Riot potwierdził, że skróty klawiszowe dla każdej jednej postaci osobno są czymś, nad czym studio pracuje już teraz.

Specjalne skróty klawiszowe konkretnych agentów figurują bardzo wysoko na naszej liście priorytetów. Zaczęliśmy już prace w tym kierunku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie ta funkcja pojawi się w grze, ale chcemy wprowadzić ją jak najszybciej.

Nie podano konkretnej daty wprowadzenia tych funkcji, natomiast gdy Riot mówi o wysokiej pozycji na liście priorytetów, to raczej jest to kwestia kilku tygodni, niżeli miesięcy. Nie należy się jednak spodziewać, że specjalne skróty klawiszowe zobaczymy w patchu z nowym sezonem, ale kto wie, może deweloperzy zaskoczą czymś więcej, niż Killjoy.

Jak to może wyglądać? Tego zupełnie nie wiadomo, natomiast można się domyślać, że w menu pojawi się dodatkowa opcja z rozwijaną listą postaci.

Coś podobnego znajduje się obecnie w Overwatch. Tam każdy bohater ma swoje własne ustawienia, lub korzysta z podstawowych.