w

Wszystko, co trzeba wiedzieć o rankedach po premierze Valoranta. Kiedy zostaną włączone, co z MMR?

W becie Valoranta było kilka rzeczy, na które gracze niesamowicie czekali. Do nich należy między innymi tryb rankingowy.


Rankedy są dla wielu osób najważniejszym elementem Valoranta. Stąd nie dziwne, że gracze dopytywali Riot, jak to będzie wyglądało po premierze gry.

Okazuje się, że podobnie, jak w przypadku zamkniętej bety, rankedy nie będą dostępne od razu, a dopiero po kilku dniach.

Rankedy po premierze Valoranta

Riot ujawnił w sumie dwie ciekawe informacje. Pierwszą jest powtórzenie schematu z zamkniętej bety. Jak czytamy, deweloperzy muszą się upewnić, że wszystko działa prawidłowo. Dlatego tryb rankingowy zostanie uruchomiony dopiero kilka dni po premierze. Nie podano jednak konkretnej daty.

Jak czytamy, osoby, które grały w becie nie będą musiały już rozgrywać meczów kwalifikacyjnych. Studio jeszcze nie wie, czy przeniesie cały MMR, natomiast prawdopodobnie tak to będzie wyglądało. Wszystko po to, by już na starcie oddzielić “grube ryby od płotek”. Chodzi tutaj jednak o MMR nie z rankedów, a zwykłych meczów.

To dość kontrowersyjna decyzja, natomiast jak najbardziej zrozumiała. Trudno jednak powiedzieć, jak przyjmie to społeczność. Już teraz zaczęły się pojawiać głosy, że to dość niesprawiedliwe, gdyż od początku Riot przekazywał, że nie będzie przenosić żadnych statystyk, MMR etc.

Wszystkie rangi i ich podział prawdopodobnie pozostanie bez zmian. Riot nie wspomina o żadnych zmianach w kierunku stworzenia rankingu graczy, zmianie poszczególnych rang etc.