w

Wyciek dotyczący nowej mapy w Valorant – Canyon, układ, data premiery, zwiastun i nie tylko

Riot Games

Wyciekło kilka ważnych informacji dotyczących nowej mapy w Valorant.


Gracze Valorant zazwyczaj interesują się nową mapą, ponieważ od razu wchodzi on w skład turniejowy i bardzo często pojawia się na rankedach, szczególnie przez kilka pierwszych tygodni.

W związku z tym każda nowa informacja jest na wagę złota, a tym razem dowiedzieć się możemy naprawdę sporo, łącznie z jej układem.

Canyon nową mapą

Najnowszą mapą, która trafiła do Valo, jest Breeze i wydana została w kwietniu tego roku. Gdy obecny odcinek 3 aktu 1 dobiega końca, gracze otrzymali informacje o nowej zawartości, którą ma być mapa Canyon.

Kilka dni później Riot dodał na swoim oficjalnym profilu na Twitterze grafikę ze wskazówkami napisanymi w różnych językach:

Rozszyfrujcie to.

Niemiecki napis “entzweite weiten” oznacza “podzielone przestrzenie”, drugi “futuros revelados” po portugalsku znaczy “ujawniona przyszłość”, a chińskie napisy na górze, to “królestwo” i “rozpaść”.

Następny wpis pojawił się 31 sierpnia i ujawnił wnętrze budynku z wybuchającym reaktorem, który widoczny jest również na poprzedniej grafice. Niektórzy sugerują, że będzie tam strefa z mniejszą grawitacją, patrząc na cząsteczki powoli pnące się w górę, inni natomiast uważają, że nie będzie wejścia do środka, bowiem widać tam barierki, a niżej brakuje przejść.

Układ mapy

Większość informacji wciąż jest tajemnicą, ale na innych grafikach możemy zobaczyć tytułowy kanion i ogromny budynek na jego szczycie. Prawdopodobnie to właśnie tam będzie rozgrywała się akcja i być może głównym naszym celem będzie doprowadzenie do jego ostatecznego wysadzenia.

Kiedy ukaże się nowa mapa? Wiemy, że odcinek 3 aktu 1 zakończy się 8 września i to właśnie wtedy powinien rozpocząć się akt 2. Wcześniejsze mapy pojawiały się właśnie wtedy i powinno być tak również z Canyon.

Pamiętajmy, że są to tylko spekulacje i Riot Games może przesunąć jeszcze datę premiery na październik.