w

Aktualizacja Wiedźmina 3 do nowej generacji dla PC i konsol. Wszystko, co wiadomo

Wiedźmin 3 jest uważany za jedną z najlepszych gier ostatniej generacji. Teraz dostanie update, który odświeży tytuł.


Powszechnie wiadomo, że Wiedźmin 3 jest jedną z najlepszych gier na świecie, a zdecydowanie najlepszą wśró wszystkich wydanych przez polskie CD Projekt Red. Produkcja, niestety, ma już 6 lat i powoli robi się przestarzała, lecz deweloperzy chcą temu zaradzić. Lekarstwem ma być aktualizacja tytułu do nowej generacji dla PC i konsol.

Wszystko, co wiadomo na temat tej aktualizacji

Nowa edycja Wiedźmina 3 została zapowiedziana przez jednego z twórców już w 2020 roku. Ma zostać wydana na PC, Xbox Series X, Xbox Series S oraz PlayStation 5. Globalny lider społeczności CDPR, Marcin Momot, poinformował, że produkcja ma oferować „szereg ulepszeń wizualnych i technicznych, w tym ray tracing oraz krótsze czasy ładowania”.

Istotnym jest fakt, iż aktualizacja będzie zupełnie darmowa dla posiadaczy tytułu na urządzeniach PC, Xbox One czy PS4. Nie wiadomo jednak kiedy deweloperzy zamierzają wypuścić update do „Kompletnej Edycji”, lecz sporo mówi się o końcu 2021 roku.

Poza samą aktualizacją społeczność ma otrzymać również DLC inspirowany serią Wiedźmina na Netflixie. Co ciekawe, ono również będzie zupełnie bezpłatne, a także dostępne dla konsol poprzednich generacji.

Prawdopodobnie z biegiem czasu pojawi się więcej szczegółów, zwłaszcza na temat wspomnianego DLC, lecz w chwili obecnej nie wiadomo na ten temat zbyt wiele. Społeczność będzie musiała poczekać jeszcze kilka miesięcy.

DołączObserwuj
Więcej z Wiedźmin