w

Skandal w CS:GO wisi w powietrzu. Brak wypłat po Starladder 2019

Gospodarz najnowszego Majora CS:GO w Berlinie, nie wypłaca nagród zgodnie z terminem.


Ostatnio w internecie pojawiło się kilka tajemniczych tweetów, okazało się, że chodzi tutaj o Starladder. Ukraińska firma, jest jedną z najgorszych, jeżeli chodzi o wypłacanie nagród.

Problemy z płatnościami

Starladder — tegoroczny gospodarz Majora, który odbył się w Berlinie w dniach 23 sierpnia 2019 — 8 września 2019 ma problemy z płatnościami. Pomimo tego, że całe wydarzenie okazało się sukcesem, wiele talentów, które brały udział w evencie ciągle nie zainkasowały swoje zapłaty.

Często jednak bywa tak, że zatrudnieni przy takich wydarzeniach,boją się upominać o swoją część, może wynikać to ze strachu, iż nie dostaną zaproszenia ponownie.

Takie zachowanie jest szczególnie niepokojące, jeżeli odpowiedzialna za to firma organizuje największe i najbardziej prestiżowe eventy.

Jedna z największych sław, zdobywca nagrody komentatora Esportowego Roku, Henry 'HenryG’ Greer — potwierdził, że nie będzie więcej współpracować ze Starladder dopóki nie uregulują swoich długów.

Z zewnątrz można zakładać, że ekosystem esportu jest świetny i wszyscy zawsze się uśmiechają. Jeżeli jednak zajrzysz pod maskę, zobaczysz ponurą perspektywę, dla wszystkich biorących udział, którzy nie są bezpośrednio na liście płac organizatorów.

Jeżeli jesteś freelancerem i jedynie komentujesz, współpraca ze Starladder oznacza, że wykonasz wszystkie swoje obowiązki, dostarczysz światowej klasy materiał, a otrzymasz wynagrodzenie, kiedy będzie im się to podobać, co zazwyczaj trwa 3-4 miesiące, po wydarzeniu.

Są zdecydowanie najgorsi ze wszystkich innych organizatorów, jeżeli chodzi o te sprawy, mogę potwierdzieć, że do tej pory, czyli 3 grudnia, nie otrzymałem zapłaty za Valve Berlin Major. Nawet po tym, jak zostałem poinformowany, że faktura została załatwiona w listopadzie.

Uważam, że jest to haniebne i nie mogę sobie wyobrazić, jak źle mają inni, którzy nie mają regularnej pracy. Nie będę już dla nich pracował, jeżeli nie spłacą wszystkich swoich długów.

Zdecydowana większość innych osób zaangażowanych w projekt dalej czeka na swoją zapłatę, okazuje się jednak, że co niektórzy dostali swoje wynagrodzenie. Jak informuje portal dexerto.com, powiedziano im, że ci, którzy grozili firmie opublikowaniem tweeta, zostali dodani na samą górę priorytetowych przelewów.

Potwierdził to również drugi z freelancerów. Udało mu się przyśpieszyć płatność, grożąc upublicznieniem sprawy.

ZOBACZ – Gracz CS:GO pokazuje, dlaczego lepiej nie stać w rzędzie

Major to nie wszystko

Osoby, zaangażowane również w inne wydarzenia Starladder (proszące o anonimowość), również nie otrzymały swojej zapłaty. Niektórzy potwierdzili, że firma dalej wisi im gotówkę za takie wydarzenie jak CS:GO Minor, który odbył się w lipcu.

Jako osoba, która przez wiele lat współpracowała ze Starladder, mogę stwierdzić, że współpraca pogorszyła się. Nigdy tak nie było i niestety wiele kluczowych pracowników opuszcza firmę, co bardziej komplikuje sprawę.

ZOBACZ –  Desert Eagle z CS:GO przeniesiony do rzeczywistości

Teraz problemy z płatnościami za wydarzenia, w które byłem zaangażowany, są opóźnione o trzy, cztery, a nawet pięć miesięcy. To jest nie do zaakceptowania. Masz problemy w życiu, musisz przetrwać, a oni kłamią, że wszystko zostanie załatwione w tym tygodniu, w tym tygodniu i tak w nieskończoność. Marnujemy tyle energii, by zarobić.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike