w

Nowa gra przejmuje Twitcha. Splitgate, czyli tytuł, w którym “Halo spotyka Portal”

Splitgate dostał szansę od społeczności graczy i osiąga sukces. Czym jest ten tytuł?


O Splitgate większość graczy dopiero teraz usłyszało po raz pierwszy, jednak deweloperzy ze studia 1047 Games pierwotnie wydali tę produkcję w wersji beta już w maju 2019 roku. Wtedy nazywała się ona Splitgate: Arena Warfare.

Liczba graczy wynosiła około 300 i do niedawna była w zapomnieniu. 27 lipca tytuł został uruchomiony jako Spligate, a jego popularność dosłownie wystrzeliła. Jest to spowodowane oczywiście faktem, że grze szansę dali znani streamerzy, jak chociażby xQc i shroud.

Dlaczego gra jest nazywana tytułem, w którym “Halo spotyka Portal”?

Fakt, że Spligatem zainteresowali się znani streamerzy nie jest aż tak zaskakujący. Produkcja ta jest naprawdę ciekawa, a przede wszystkim szalona. Łączy w sobie Halo, w przypadku systemu ruchu i strzelania oraz Portal, ponieważ istnieje możliwość poruszania się za pośrednictwem portali. Ponadto produkcja nie jest zbyt skomplikowana, gdyż nie ma ustalonych klas, jakiegokolwiek wsparcia czy czołgów. Istnieje za to cała masa różnych broni.

Emocji dodają wcześniej wspomniane portale, które pozwalają na flankowanie swoich przeciwników z niemal wszystkich stron. Innym, niewątpliwym atutem gry, jest fakt, że dosłownie każdy może w nią zagrać, gdyż jest darmowa.

Poniżej można zobaczyć, jak prezentuje się gra z fragmentu transmisji xQc:

W chwili obecnej Splitgate przejmuje nie tylko Steama, ale również sporą część Twitcha. Streamerzy ewidentnie wkręcili się w ten tytuł i wiele wskazuje na to, że nie zmieni się to przez parę następnych tygodni.