w

Palia: Czym jest gra MMO tworzona przez byłych pracowników Riotu i Blizzarda? Zapowiada się ciekawie

Wiadomo, że aktualnie byli pracownicy Blizzarda i Riotu pracują nad swoją wspólną grą. Zapowiada się naprawdę nieźle, więc warto rzucić na nią oko.


Słysząc MMO mamy w głowie eksplorowanie świata w poszukiwaniu coraz to silniejszych potworów do ubicia. I tutaj właśnie wchodzi Palia określana jako mix takich gier jak Stardew Valley, Animal Crossing i The Legends of Zelda, która przeczy wszystkiemu, co wiemy o MMO.

Jeśli jesteś typem gracza, który kocha swoje cztery kąty i zwiedzi każdy zakamarek nawet największej mapy, by zdobyć nową rzecz do swojej miejscówki, to koniecznie obczaj tytuł Palia.

Tytuł wzbudza o tyle ciekawość, że nie jest to pierwsza lepsza produkcja nowego studia, a za jego wydaniem stoją byli pracownicy Riotu oraz Blizzarda. Jeśli ktoś ma wątpliwości kto za tym stoi, wystarczy spojrzeć na szatę graficzną gry.

Palia, New MMO Simulation Game Like Animal Crossing and Zelda | ITIGIC

Developerzy na grę przeznaczyli budżet w wysokości ponad 30 milionów dolarów. Ale o czym właściwie jest Palia?

Palia Preview – “What Are The Blizzard and Riot Games People Preparing?” – Technosteria

Palia określana jest jako Community MMO i głównymi mechanikami w grze będą… Tworzenie swojego domku, dekorowanie go, uprawianie ziemi, gotowanie, poznawanie NPC-tów i nawiązywanie z nimi przyjaźni, a nawet romansowanie z nimi. Oczywiście znajdziemy też tryb coop, gdzie będziemy mogli wyruszyć na przygodę z paczką znajomych, ale zatrzymajmy się na chwilę przy NPC-tach.

W Palii ludzie są legendarną rasą, jednak samych ras znajdziemy tam więcej. Są nawet roboty mające ponad 3000 lat (z doniesień wiemy, że lubią łowić ryby). NPC posiadają własne życie i reagują na porę dnia, co oznacza, że w nocy znajdziemy znacznie mniej stworów do rozmów, a same postaci będą wędrować po wiosce zgodnie ze swoimi sprawami, niekoniecznie czekając na gracza, aż ten coś od nich będzie chciał.

PvP obecnie nie istnieje, ale jeśli się pojawi, będzie niewielką i mało istotną częścią gry, dlatego tytuł ten tak bardzo odstaje od innych. Rozwijać będziemy umiejętności lepszego wytwarzania mebli czy szybszej uprawy roli zupełnie podobnie jak w lubianej Stardew Valley.

Dla zainteresowanych trwają aktualnie zapisy do Pre-Alphy na Palia.com. Patrząc na to, że pracują nad nią pracownicy zarówno Riotu, jak i Blizzarda, gra zapowiada się naprawdę nieźle i z pewnością warto jest dać jej szansę.