w

Wielki zawód graczy, czekających na Harry Potter Hogwarts Legacy. J.K. Rowling nie brała w tym udziału

Nadchodzi RPG osadzone w świecie Harrego Pottera. Twórcy opublikowali pierwszy zwiastun, a gracze przeżyli pierwszy zawód.


W ciągu ostatnich kilku miesięcy w sieci pojawiło się mnóstwo plotek i przecieków na temat nadchodzącego tytułu RPG osadzonego w świecie Harrego Pottera. Do tej pory jednak nie pojawiały się żadne konkretne informacje, dlatego społeczność do wszystkich wieści podchodziła z dużym dystansem.

Mimo to, dziś wiadomo, iż produkcja ta za pewien czas stanie się faktem. Fani Harrego Pottera domagali się takiej gry już od wielu lat.

Wszystko co wiadomo na temat nowego RPG

Póki co, najważniejsza informacja, jaką niewątpliwie jest konkretna data premiery gry, pozostaje nieznana. Opublikowano już jednak pierwszy zwiastun, w którym nie wspomniano jak długo potrwa tworzenie tytułu. Prawdopodobnie powodem tego jest fakt, iż produkcja znajduje się obecnie w początkowej fazie projektu. Wiadomo tylko, że grę zobaczymy już w 2021 roku.

Poniższy zwiastun jest pierwszym, jaki postanowili opublikować programiści spod bandery Portkey Games. Co ciekawe, jest on dostępny w nowej generacji 4K. Już na pierwszy rzut oka widać, iż sam Hogwart został przez deweloperów dopracowany do perfekcji, włącznie z ruchomymi schodami, unoszącymi się książkami czy rozpoznawalnymi korytarzami.

Fabuła nadchodzącego RPG przenosi graczy do końca XIX wieku, zatem nie są to czasy, w których osadzone zostały książki i filmy o Potterze. Na oficjalnej stronie internetowej gry możemy przeczytać:

Twoja postać jest uczniem, który ma klucz do starożytnej tajemnicy grożącej rozerwaniem świata czarodziejów. Dostałeś późną akceptację do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie i wkrótce odkrywasz, że nie jesteś zwykłym uczniem: posiadasz niezwykłą zdolność postrzegania i opanowywania starożytnej magii. 

Tylko ty możesz zdecydować, czy ochronisz ten sekret dla dobra wszystkich, czy też ulegniesz pokusie bardziej złowrogiej magii. 

Wygląda więc na to, że fabuła gry będzie posiadała przynajmniej dwa zakończenia, a tym samym zachęci do wielokrotnego przejścia fabuły.

Deweloperzy planują wydać swoją produkcję na konsole PS4, Xbox oraz PC. Nie ma informacji o urządzeniach przenośnych, jak chociażby Nintendo Switch.

Pierwszy zawód graczy

Produkcja już po pierwszym zwiastunie spotkała się z niemałym zainteresowaniem wśród społeczności graczy, dlatego ma niemałe szanse na sukces. Niestety, społeczność musiała przeżyć pierwsze rozczarowanie. Potwierdzono już, że J.K. Rowling nie brała żadnego udziału w tworzonym świecie, ani opowiadanej historii. Twórcy zapewniają jednak, że “duch J.K. na pewno jest wyczuwalny.”