w

Wszystko co trzeba wiedzieć o Forza Motorsport 8 na Xbox Series X. Data premiery, silnik gry i nowe funkcje

Turn 10

Nowa Forza 8 Motorsport pojawi się już niedługo, co do tej pory o niej wiemy?


Nadchodząca gra od studia Turn 10 zapowiada się naprawdę dobrze, a wielu graczy z niecierpliwością czeka na premierę, aby móc wziąć udział w wirtualnych wyścigach na torze.

Co do tej pory wiemy o przeznaczonej na konsole nowej generacji Xbox Series X grze Forza Motorsport?

Zamknięte testy

Kilka dni temu w oficjalnym wywiadzie dyrektor kreatywny Chris Esaki potwierdził, że wysłano pierwsze zaproszenia do udziału w zamkniętych testach. do których gracze mogli się zgłaszać już nieco wcześniej. Dodatkowo dodał, że oznacza to „nową fazę” rozwoju.

Pierwszy zwiastun

Do tej pory studio pokazywało fanom pierwszy wgląd w nadchodzącą produkcję z pomocą imprezy E3. Jednak w związku z sytuacją panującą na świecie w 2020 roku, ta została odwołana, a trailer możemy obejrzeć online.

Nie dostarcza on jednak nam zbyt wielu informacji.

Data premiery

Na ten moment nie ma oficjalnej informacji o dokładniej dacie premiery Forza Motorsport, ale są co do tego pewne domysły. Na podstawie dat wcześniejszych premier, możemy określić przybliżony termin premiery.

Forza Horizon została wydana 28 września 2018 roku, a Motorsport 7 rok wcześniej – 3 października 2017 roku. Prawdopodobnie więc Forza Motorsport 8 wydana zostanie w czwartym kwartale 2021 roku.

Dostępne platformy

Gra według oficjalnych informacji będzie mogła być ogrywana na Xbox Series X, Series S oraz na komputerach stacjonarnych.

Fani konsoli od Playstation nie będą mogli zagrać w tradycyjną wersję gry na swojej platformie.

Nowe samochody i tor

Na ten moment nie opublikowano żadnej oficjalnej listy samochodów, które znajdą się w grze. Natomiast społeczność rozpoznała kilka aut w trailerze. Są to:

  • Apollo IE
  • BAC Mono
  • Mazda IMSA prototype

Dodatkowo częsta obecność toru Weathertech Raceway Laguna Seca w zwiastunie może sugerować, że będzie on częścią nadchodzącej gry.

Styl rozgrywki

Niektóre przecieki sugerowały, że w tytule uwzględnione zostały różne cechy, takie jak dynamiczna temperatura toru oraz opon. Oznacza to, że po każdym okrążeniu samochody będą „odkładać” gumę z opon na torze, co stopniowo będzie zwiększać przyczepność.

Multiplayer

Nowa Forza będzie miała nie lada konkurencję w postaci Gran Turismo, Assetto Corsa Competizione i nie tylko, co oznacza, że muszą wprowadzić jakąś nowość. Prawdopodobnie więc w nowej Forza Motorsport będziemy mogli konkurować z innymi graczami o pierwsze miejsce w wyścigach.

Niektórzy spekulują nawet, że wprowadzone będą kolejki rankingowe, ale nie jest to nic potwierdzonego.

Rozdzielczość i FPSy

Deweloperzy obiecali społeczności, że ich nowy produkt będzie dostępny w naprawdę dobrej jakości. W związku z tym kompatybilny będzie z rozdzielczością 4K i odświeżaniem 60 klatek na sekundę. Pozwoli to na cieszenie się świetną grafiką bez widocznych na ekranie pikseli nawet na dużym telewizorze.

Silnik

W tamtym roku w internecie pojawiły się przecieki, które zdradziły, że Forza Motorsport 8 będzie działać na całkowicie nowym silniku Unreal Engine 5. Pozwoli to również na dołączenie do gry wyścigów terenowych, a nie tylko tych odbywających się na torze.

Należy jednak do tej informacji podejść z dużym dystansem, albowiem przeciek podawał również dokładną datę premiery, która przypadała na luty 2021 roku, a jak wiemy, gra nie wyszła.

Ray Tracking

Dyrektor generalny Chris Esaki potwierdził, że grafika w Forza Motorsport 8 zostanie podrasowana przy pomocy stosunkowo nowej funkcji Ray Tracking. Oznacza to, że będziemy mogli cieszyć się nie tylko imponującą grafiką, ale również dobrze dobranymi i odpowiednio naświetlonymi cieniami.

To już wszystko, co wiemy na temat nadchodzącej produkcji. Za niedługo powinno pojawić się więcej szczegółów, które potwierdzą lub obalą liczne przecieki. Na ten moment pozostaje nam tylko czekać.

DołączObserwuj
Więcej z Gaming