w

Graczom Genshin Impact udaje się odbanować? Jak i gdzie odwołać się od bana? Wniosek

Niedawno przetoczyła się fala banów w Genshinie. Niektórym graczom udało się jednak uciec z pola rażenia.


Najbardziej dotkliwą karą wymierzaną przez miHoYo był ban na aż 15 lat. Pisaliśmy o tym w Bany w Genshin Impact nawet do 15 lat. Za co można dostać bana i dlaczego wywołuje to kontrowersje?

Nie wszystkie bany zostały wymierzone sprawiedliwie – gracze postanowili się od nich odwołać. Co z tego wynikło?

Fale banów

Gracze, którzy zostali złapani na gorącym uczynku, nie są od razu blokowani, tylko są zbierani i banowani na raz po upływie pewnego czasu. Od 28 czerwca miHoYo przez pomyłkę zbanowało kilku graczy na okres jednego miesiąca.

Jeden z tych graczy podzielił się ze społecznością mailem, jaki otrzymał po odbanowaniu. Jego tworzenie wyjawiło odszkodowanie za 4 dni, które upłynęło od czasu bana – 1000 primogemów oraz 9 Fragile Resin.

Wniosek o zniesienie bana

Jak wyjaśnił członek community, skontaktował się z supportem mailowo, poprzez [email protected], a także przez wbudowaną w grę funkcję reportu ze swojego pobocznego konta.

Odpowiedź miHoYo była prosta. Gracz dostał trzy pytania dotyczące konta – prośbę o jego UID, zrzut ekranu zbanowanego konta, a następnie deklarację o nieużyciu programów trzecich (o które oskarżyło go studio) oraz brak wiedzy o powodzie bana.

Z tą wiedzą, miHoYo najprawdopodobniej przeszukało logi z gry, które system przeciw oszukiwaniu oflagował jako podejrzane. W jego przypadku uznało, że nie zasługiwał on na odsunięcie od gry.

Prosta matematyka

Jeden z komentujących policzył, czy taka kompensata opłaca się na tyle, aby zostać niesłusznie zbanowanym.

OP został zbanowany na 4 dni, więc 240 primogemów go ominęło, co oznacza 1000-240 = 760 zysku. Zakładam pełne 4 x 24 godziny, więc => (24 godziny)×(4 dni)×(60 min/godz.)÷(8 min/Resin)÷(60Resin/Fragile Resin) = 12 Fragile Resinów, a otrzymał on tylko 9. Więc trochę zyskasz, trochę stracisz. W mojej opinii nie warte paniki.

Jak widać, deal ten byłby opłacalny tylko dla osób o mocnych nerwach lub dla pobocznych kont, które nie są zbyt cenne.

Taki obrót sprawy oznacza, że jest nadzieja dla osób niesłusznie oskarżonych o oszustwo. Po wysłaniu maila trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i sprawdzać, czy można się już zalogować do gry.

DołączObserwuj
Więcej z Genshin Impact