w

Amerykańskie wojsko promowało konkurs na Twitchu. W rzeczywistości był to formularz rekrutacyjny do armii

Reklama

U.S. Army wywołuje kolejne kontrowersje. Na swoim kanale na Twitchu promowali giveway, który prowadził do formularza rekrutacyjnego.

Reklama

Sporo się mówi o działaniach piarowych amerykańskiej armii. Często wywołują one niemałe kontrowersje i powodują wręcz odwrotny od zamierzonego skutek. Nie inaczej było w tym przypadku – amerykańska armia podczas transmisji na swoim kanale promowała konkurs, w którym można było wygrać kontroler Xbox Elite Series 2.

Niestety, kiedy widzowie chcieli wziąć udział w zabawie przekierowywało ich na stronę z formularzem rekrutacyjnym do amerykańskiej armii.

Ten incydent jest nie tylko żenującą próbą pozyskania danych osobowych, ale również złamaniem amerykańskich przepisów

Ruch ten ze strony U.S. Army był nie tylko niemoralny, ale łamał regulamin Twitcha oraz amerykańskie prawo.

Rzecznik Twitcha wypowiedział się w tej sprawie dla redakcji Kotaku:

Zgodnie z naszymi Warunkami świadczenia usług promocje na Twitchu muszą być zgodne ze wszystkimi obowiązującymi przepisami. Ta promocja nie była zgodna z naszymi Warunkami i zażądaliśmy jej usunięcia.

W mediach społecznościowych można się było spotkać z ogromnym oburzeniem ze strony graczy. Twórca gier, Bruno Dias skomentował:

Hej Twitch, czy używacie swojej platformy do przeprowadzania oszustw zawsze przeciwko ToS, czy też armia Stanów Zjednoczonych otrzymuje wyjątek, gdy szuka krwi dzieci w zamian za pieniądze?

Oczywiście nie dziwi fakt, iż amerykańska armia próbuje zachęcić do wojska za pośrednictwem działań w obrębie esportu i gier komputerowych. Te, przyciągają przede wszystkim młodych mężczyzn. Mimo to, powinni starać się działać w możliwe najbardziej etyczny sposób.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Gry