w

Dlaczego The Last of Us 2 jedną z najgorzej ocenianych przez graczy gier tego roku?

The Last of Us II z oceną użytkowników na poziomie 3.4 na 10.


Pomimo wysokich not od profesjonalnych recenzentów, gra po oficjalnej premierze nie cieszy się pozytywną opinią wśród graczy. W internecie możemy znaleźć masę negatywnych ocen, a społeczność wręcz zalała fora falą krytyki. Niektórzy nawet wzywają twórców do oddania pieniędzy, dlaczego?

Kontrowersje The Last of Us II

Mimo to, iż nowa gra od studia Naughty Dog na rynku znajduje się dopiero od kilku godzin, zdążyła już rozpętać wojnę na najpopularniejszej stronie z recenzjami – metacritic.com.

Przez profesjonalnych recenzentów została oceniona na 95/100, co daje jeden z najlepszych wyników w serwisie, natomiast gracze, którzy zakupili produkt za 250 złotych, nie są już tacy przychylni nowej odsłonie. Na prawie 9000 ocen, średnia to zaledwie 3.4/10, co pokazuje, jak odmienne zdanie ma społeczność.

Recenzje budzą jednak wiele podejrzeń. Gra do kupienia dostępna jest przez mniej niż 24 godziny, a przewidywany czas rozgrywki to około 25-30 godzin, co sugerować może, że albo większość graczy specjalnie daje niskie oceny, nie grając w tytuł, albo coś budzi kontrowersje już na samym starcie. Jakie powody podaje społeczność?

  • Znaczące spojlery, które wyciekły przed premierą.
  • Fabuła zrobiona na siłę.
  • Zrujnowana historia postaci.
  • Słabe zakończenie.
  • Rozgrywka przypominająca gry sprzed 7 lat.

Jedynie co chwalą gracze, to świetną grafikę, aktorów głosowych i ładne animacje. Wielu użytkowników narzeka natomiast na całkowite zniszczenie historii z bezsensownym zakończeniem oraz wciskane na siłę kontrowersyjne żarty.

Prawdopodobnie metacritic podejmie działania i usunie część negatywnych komentarzy, które wydają się być specjalnym bombardowaniem tytułu oceną 0/10, tak jak miało to miejsce w przypadku Google Play i TikToka.

DołączObserwuj
Więcej z Gry