DualSense nie będzie kompatybilny z PSVR? Za to ma otrzymać lepszą baterię i być wygodniejszy

Gry

Reklama

Pojawiły się nowe plotki na temat kontrolera DualSense. Poruszono między innymi kwestię kompatybilności z PSVR.

Reklama


Każdy dzień przybliża graczy do premiery nowej konsoli PlayStation 5. W sieci krąży nie tylko mnóstwo spekulacji na ten temat, ale również plotek, które zdają się brzmieć całkiem rzetelnie. Jeden z użytkowników Reddita, viper_on_fire, który w przeszłości opublikował poniższy materiał – podał do wiadomości publicznej kolejną dawkę informacji.

Video

Co wiemy z plotek na temat kontrolera DualSense?

Z plotek, które opublikował viper_on_fire możemy dowiedzieć się, iż nowy kontroler będzie miał o wiele lepszą baterię. Ta zagwarantuje od 3 do 4 godzin dodatkowej rozrywki z urządzeniem w przeciwieństwie do jego poprzednika DualShock 4.

Reklama

Inną kwestią, która została poruszona na Reddice jest kompatybilność urządzenia z PSVR, gdyż jak się okazuje – te nie posiada takiej funkcji. DualSense wyposażony jest w znacznie mniejszy i ciemniejszy Lightbar. Nie wiadomo czy Sony przygotowuje nową wersję swojego zestawu słuchawkowego do wirtualnej rzeczywistości, który jednocześnie nie będzie potrzebował pasków świetlnych, czy też rozważa inne rozwiązanie.

Autor wpisu bardzo pozytywnie odnosi się do wygody obsługi kontrolera. DualSense ma trzymać się o wiele wygodniej, niż DualShock 4, a nawet przewyższać w tym kontroler Xbox One. Główne przyciski zostały ułożone identycznie, jak w poprzednim modelu, natomiast touchpad jest bardziej precyzyjny.

Premiera PlayStation 5 będzie miała miejsce 20 listopada bieżącego roku. Jej cena rynkowa ma wynosić 2499 zł.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej