w

Gracze PC śmieją się z cen gier na Playstation 5. 350 złotych to całkowita normalność

Gracze pecetowi nie zostawiają suchej nitki na osobach planujących zakup PS5.


Oficjalnie poznaliśmy już ceny gier na Playstation 5 i cóż, dla wielu są one miażdżące. Konsolowe wersje zawsze były drogie, ale teraz dochodzimy do momentu, w którym kilka dużych produkcji jest warte tyle, co cała konsola.

Gracze pecetowi patrzą tylko ze zdziwieniem na sklepy i przecierają oczy ze zdziwienia, śmiejąc się trochę z tego, jak obecnie będzie wyglądało to w Polsce.

Ile będzie trzeba zapłacić za gry na Playstation 5?

Większość gier obecnie na PS5 przebija cenę 300zł. W polskich sklepach zazwyczaj zapłacimy 349zł, natomiast są pewne wyjątki, jak chociażby Cold War za 329zł. Oczywiście nie jest tak, że wszystko tyle kosztuje, ale zdecydowana większość już tak.

Sporo gier ma ceny w okolicach 259-299zł, ale to i tak sporo, przynajmniej, jeżeli popatrzy się na pecetowe odpowiedniki. Komputery mają jednak sporą wadę. Nie wszystkie gry na nie trafiają i to właśnie na tym polu królują konsole. Przykładowo potwierdzono już, ze Demon’s Souls Remake nie zostanie przeniesione na PC, a za tę grę trzeba będzie zapłacić 349zł w przypadku PS5.

Póki co głosy odnośnie cen są bardzo różne. Wiele osób krytykuje równanie Polaków do reszty zachodu. W końcu wiele osób narzekało na słynne już 249zł, a tutaj nagle ceny wzrosną o dobre 100zł.

Wydaje się, że najważniejsze będą pierwsze miesiące po wypuszczeniu konsoli na polski rynek. Jeżeli gry nie będą się sprzedawać, to prawdopodobnie ceny ulegną zmianie.

DołączObserwuj
Więcej z Gry