w

Microsoft już oficjalnie przejął Activision Blizzard. Co się zmieni, co to oznacza dla gier?

Microsoft potwierdził już oficjalnie całkowite przejęcie Activision Blizzard. Czego się teraz spodziewać?


W 2022 roku Microsoft wyraził chęć przejęcia Activision Blizzard i tak też się finalnie stało teraz, w październiku 2023 roku. Activision Blizzard możecie kojarzyć przede wszystkim z takich gier, jak World of Warcraft, Call of Duty, Overwatch, Diablo czy Hearthstone.

Spółka została wykupiona przez Microsoft za niecałe 70 miliardów dolarów. Dokładna transakcja wyniosła bowiem 68,7 miliarda dolarów. Czy to oznacza wielkie zmiany dla gier Blizzarda? Co z Xboxem?

Blizzard oficjalnie przejęte przez Microsoft

Po wielu miesiącach prób przejęcia Activision Blizzard w końcu się to udało. Microsoft nie miał w związku z tym łatwej drogi, ponieważ aby transakcja mogła zostać sfinalizowana, firma musiała wygrać apelację do CMA i sprawę przeciwko FTC w sądzie federalnym.

Teraz się to udało i Microsoft w końcu mógł oficjalnie przedstawić informację na temat wykupienia znanego wydawcy gier za 68,7 miliarda dolarów. Tylko co teraz?

Według tego, co wiadomo, Microsoft pomyślnie zawarł 10-letnie umowy z Nintendo i Nvidią, obiecując tytuły Activision Blizzard na ich platformy, jeśli umowa dojdzie do skutku. Jednak według GameIndustry Biz Sony sprzeciwiło się 10-letniemu kontraktowi na utrzymanie CoD na PlayStation.

W świetle blokowania przez Wielką Brytanię przejęcia Microsoftu Bloomberg poinformował, że Microsoft rozważa wszystkie opcje – jedną z nich byłoby wycofanie gier z Wielkiej Brytanii i kontynuowanie umowy, chociaż tę opcję opisano jako „ekstremalną”.

Oprócz tego Microsoft zgodził się także sprzedać prawa do gier w chmurze swoich tytułów firmie Ubisoft na 15 lat. Jednak to są na razie wszystkie informacje, jak na ten temat wiadomo. Z pewnością już w niedalekiej przyszłości gracze będą mogli zauważyć większe lub mniejsze zmiany dotyczące gier od Blizzarda.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Gry