PlayStation 5 – data premiery. Nowy kontroler potwierdzony

Gry

Reklama

Sony potwierdziło, że PlayStation 5 zostanie niedługo wydane wraz z kontrolerem nowej generacji!

Reklama


Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale Sony potwierdza, że będą to wakacje 2020 roku. Dodatkowo potwierdzili, że będzie to PlayStation 5.

Nowy kontroler PS5

Według WIRED prototyp, który otrzymali, był bardzo podobny do obecnej generacji Dualshock 4. Marck Cerny chciał wskazać nowe funkcje.

Jedną z nich jest regulowane opory spustów. Doda to realistyczne odczucia i nareszcie będziemy mogli mocniej naciskać na przyciski, tak by coś zrobić mocniej. Kto tak teraz nie robi na zwykłych przyciskach?

Reklama

Nowym dodatkiem jest zastosowanie technologii haptycznej. Będzie ona zastępować stare i znane już wszystkim wibracje. Dzięki temu poczujemy realne wibracje w zależności od tego, co będzie nam towarzyszyć w grze.

Niestety większa bateria oraz dodatkowe sprężyny sprawiają, że kontroler jest nieco cięższy.

PlayStation 5

Niestety o nowej konsoli wiemy tyle, co nic. Została potwierdzona jej nazwa i to, że będzie wyposażona w dysk SSD, technologię ray tracingu oraz technologię odtwarzania 8k.

Dodatkowo prawdopodobnie może być bardzo podobna do obrazu z wycieku.

https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/ps5-sony-playstation-5/

W artykule również nie ma nic o PS5 Pro, więc tutaj możemy się tylko domyślać. Pod dużym sukcesie PlayStation 4 Pro, być może Sony zdecyduje się ponownie na wydanie wersji dla hardcorowych graczy.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej