w

Te drużyny e-sportowe pobiły rekordy liczby przegranych gier z rzędu – team z League of Legends i nie tylko

„Osiągnięcia”, o których lepiej zapomnieć – oto przykłady e-sportowych teamów, które okazały się najsłabsze w historii.


Mimo że najwięcej mówi się o drużynach, które wygrywały poważne międzynarodowe turnieje, w świecie rozgrywek e-sportowych można zasłynąć także z innego powodu – dzięki byciu najsłabszym.

Choć wydawać by się mogło, że naprawdę beznadziejne składy, które nie wygrały kompletnie nic, już dawno powinny popaść w zapomnienie, to prawda jest zupełnie inna. Pewne teamy dziś kojarzone są tylko dlatego, że miały tak ogromną serię porażek.

Oto dwa zespoły, które mogą pochwalić się największą liczbą przegranych z rzędu. Co ciekawe – jeden z nich pochodzi z Chin, czyli kraju, który stawiany jest bardzo wysoko, jeśli chodzi o poziom e-sportowców.

Najdłuższa seria porażek w historii e-sportu

Wielu fanów profesjonalnych rozgrywek zapytanych o najgorszą drużynę wszech czasów zapewne wspomni Vaevictis eSports – rosyjski żeński team, który w lutym 2019 roku wzbudził ogromne kontrowersje w społeczności League of Legends.

Głośno zrobiło się nie tylko przez to, że był to w pełni kobiecy skład, który został zgłoszony do udziału w lidze LCL, ale również przez fakt, że wyniki drużyny były naprawdę beznadziejne.

Jeden z meczów, w których zagrało Vaevictis eSports, trwał zaledwie 13 minut, co przy średniej gier w League of Legends wynoszącej około 25-30 minut mówi samo za siebie.

Od samego początku było wiadomo, że wspominany team nie należy do najlepszych. Jednak to, co stało się potem, przeszło najśmielsze oczekiwania. Rosyjska drużyna przegrała aż 34 mecze z rzędu. Niedługo potem team został oficjalnie wyrzucony z LCL.

Mimo że „osiągnięcie” Vaevictis eSports brzmi naprawdę słabo, nie jest to rekord w świecie e-sportu.

Chińska drużyna Shanghai Dragons, która powstała w lipcu 2017 roku, dziś uchodzi za rekordzistę w kategorii najdłuższej serii porażek. W 2018 roku w Overwatch League team z Szanghaju przegrał wszystkie 40 gier, w których wziął udział. Żeby tego było mało – przegrali jeszcze 2 mecze w kolejnym sezonie w lutym 2019 roku. Seria 42 porażek dobiegła końca 22 lutego, kiedy Shanghai Dragons pokonało Boston Uprising 3:1.

DołączObserwuj
Więcej z Gry