w ,

Trwa ogromny bojkot Blizzarda. Gracze usuwają konta i zawalają Blizzarda robotą

Reklama

Czegoś takiego Blizzard chyba jeszcze nie przeżywał.

Reklama

Wczorajsza decyzja o zbanowaniu w turniejach gracza Hearthstone i wyrzuceniu casterów przyniosła ogromną falę krytyki, usuwania gier, subskrypcji i ogólnego bojkotu Blizzarda.

Gracze wpadli na jeszcze jeden pomysł, masowo wykorzystują GDPR do zasypywania Blizzarda robotą w kwestiach związanych z ich kontami – wymaga to zebrania wszystkich informacji o graczu, jakie posiada Activision Blizzard i wysłania ich graczowi.

Bojkot Blizzarda

Gracze piszą, że nie chcą mieć nic wspólnego z Blizzardem niezależnie od wydawanych gier. Obecnie tag #BlizzardBoycott jest wśród najpopularniejszych tagów Twittera.

Player since 2014, I quit today.
byu/Poobs87 inhearthstone

Na reddicie i w innych miejscach w sieci powstają tysiące wątków odnośnie zachowania Blizzarda. Ludzie otwarcie piszą, że usuwają właśnie swoje konta, nie mają zamiaru grać w nic, co jest związane z tym studiem.

A to wszystko przed BlizzConem. Kurz jeszcze nie opadł, a dopiero się wznosi. Sprawa już dawno wyszła poza media growe i dotarła nawet do Senatorów USA.

Nie wiadomo jednak, czym to się skończy. Jedno jest pewne, Blizzard przeżywa ogromne oblężenie większe od Diablo Immortal – a to wydawało się niemożliwe.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Gry