w

Animacja Steva z Minecrafta Smash Ultimate w została zmieniona, bo była „zbyt sugestywna”

Nintendo

Nowy patch, który naprawia kilka błędów związanych z nową postacią w Smash Ultimate.


Ponad tydzień temu, dokładnie 13 października do Super Smash Bros. Ultimate dołączyła nowa postać. Okazało się, iż jest to znany wszystkim Steve z Minecraft.

Oprócz całkowicie nowej mechaniki nowy bohater wniósł również sporo błędów i animację zwycięstwa, która wywołała niemałe kontrowersje.

Aktualizacja 9.0.1 zmienia Steeve

Dzisiaj do Super Smash Bros. Ultimate trafił nowy patch, którego głównym zadaniem było naprawienie nowego bohatera. Steve okazał się nie tylko bardzo silny, ale również zbugowany.

Bardzo często przeciwnik po usunięciu postawionego przez nas bloku, zapadał się pod mapę. Dodatkowo wiele kontrowersji wzbudził zwycięski ekran, na którym postać najpierw zjadała mięso, a następnie dalej je trzymała. Dziwna perspektywa jednak sprawiała, że wielu graczy miała z tym niezbyt odpowiadające skojarzenia.

Teraz kawałek mięsa po scenie konsumpcji został usunięty, a Steve trzyma rękę nieco bliżej ciała, co według wielu lepiej wygląda i pasuje do Minecrafta, w którym również przedmiot znika po zjedzeniu.

Pełna lista zmian w aktualizacji 9.0.1:

  • Naprawiono błąd polegającym na tym, że przeciwnik przechodził przez teren, gdy Steve / Alex postawił blok w określonej lokalizacji, a przeciwnik go zniszczył.
  • Naprawiono błąd polegającym na tym, że przeciwnik przechodził przez teren, gdy Steve / Alex postawił blok w określonej lokalizacji, a kowadło utworzone za pomocą ataku z powietrza uderzało przeciwnika.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego przeciwnik tracił kontrolę nad postacią (i pozostawał w wagoniku), gdy Steve / Alex uderzył go wagonikiem w określonych sytuacjach.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego odbijający się wagonik od ściany, nie trafiał przeciwnika.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego przeciwnicy w wagoniku zostawali przenoszeni do pierwotnej lokalizacji (tej, w której zostali w nim umieszczeni).
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego niektórzy przeciwnicy mogli przechodzić przez bloki Steve / Alex, gdy ten został znokautowany.
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft