w

Dymy serwerem Minecraft streamerów, największa do tej pory konkurencja dla Kwadratowej Masakry

Wczoraj Mandzio oficjalnie ogłosił uruchomienie serwera o nazwie „Dymy”. Co o nim wiadomo?


Kwadratowa Masakra ostatnio miała różnego rodzaju problemy, dotyczące szczególnie administracji i podejścia do rozwiązywania konfliktów. W efekcie kilku streamerów i youtuberów odeszło z serwera.

Mandzio streamował ostatnio rzadziej i teraz wiadomo dlaczego. Oprócz spraw prywatnych zajmował się także uczestniczeniem w przygotowaniu nowego serwera. Jest to o tyle ciekawa sytuacja, że chyba po raz pierwszy powstaje serwer, który nie jest KM, a na którym będą tak popularni twórcy.

Streamer wczoraj kilkukrotnie zaznaczał, że nie należy tego traktować jako konkurencję dla KM, jest to zupełnie coś innego i opartego o zupełnie inne zasady. Trudno jednak nie łączyć tych dwóch serwerów, jeżeli oba są tworzone przede wszystkim z myślą o twórcach. Nawet youtuberzy mówią o „alternatywie”. Co jednak ważne, mają one nie wchodzić sobie w drogę terminami etc.

Dymy – serwer Minecraft youtuberów i streamerów

Serwer ma być „free build” na jednej wyspie o rozmiarach 750×750. Bardzo duże znaczenie ma mieć ekonomia, oparta przede wszystkim o Emeraldy. Te natomiast można zdobywać za sprawą codziennych zadań, specjalnych wydarzeń etc.

Codzienne wyzwania wydają się tutaj bardzo ważne. Ich wykonanie ma zająć od 5 do 20 minut. Na serwerze ma znaleźć się również dzielnica handlowa ze sklepami. Z tego, co mówi Mandzio, w wielu miejscach pojawią się małe elementy MMORPG w postaci na przykład NPC sprzedających jedzenie.

Lista wszystkich graczy nie jest jeszcze znana, natomiast można się spodziewać, że będzie to kolejny duży serwer. Jak zaznacza streamer, nie jest to projekt komercyjny, a serwer stworzony dla twórców, by ci spędzali miło czas ze sobą.

https://twitter.com/Nexe333/status/1374873705583505414

Kwadratowa Masakra w ostatnich tygodniach bardzo dobrze pokazała, czego nie należy robić. Nie chcąc powtarzać błędów, administracja na serwerze będzie anonimowa. Są to zaufane osoby z grona znajomych streamerów i youtuberów. Wszystko po to, by te osoby nie bały się podejmować decyzji z powodu obaw przed narzekaniem widzów.

Jeżeli chodzi o eventy, to będą się odbywać, ale nie w taki sposób, jak na KM. Przygotowywać je będą prawdopodobnie mniejsi twórcy, którzy dzięki temu mogliby się pokazać szerszej publiczności. Popularni streamerzy i youtuberzy wpadaliby na nie, dając im rozgłos i zapewniając sobie dodatkowy kontent. Wydaje się to sensownym rozwiązaniem i przede wszystkim bardzo sprawiedliwym.

RP już od dłuższego czasu było kontrowersyjne, dlatego serwer nie będzie o to oparty, choć nikt nie ma problemu z tym, że ktoś zacznie odgrywać jakąś rolę. Cały serwer i wszystkie zasady będą spięte regulaminem dostępnym dla widzów.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft