w

Gracze Minecrafta odnaleźli kolejny niesamowity seed. Tym razem chodzi o screen z Herobrine

Gracze odnaleźli seed mapy, na której po raz pierwszy pojawił się Herobrine.


Jakiś czas temu w społeczności Minecrafta było głośno z powodu odnalezienia ziarna mapy, którą jak dotąd można było zaobserwować w kliencie gry podczas wybierania podstawowego texture packa. Naprawdę niewielka grafika była dość słabą wskazówką dla grupki graczy, która obrała sobie za cel odnalezienie uwiecznionego zapisu gry.

Tym razem celem było odnalezienie mapy, na której wykonano jednego z najbardziej rozpoznawalnych screenshotów u starszej społeczności Minecrafta. Jak on wygląda i dlaczego jest aż tak kultowy?

Screen, który zapoczątkował historię Herobrine

Herobrine jest tajemniczą postacią, która pojawiła się po raz pierwszy w creepypaście wraz ze wspomnianym już screenshotem.

Grafika została po raz pierwszy opublikowana wraz z pastą, której tłumaczenie można znaleźć na polskiej wiki w artykule dotyczącym Herobrine’a.

Grupa minecraftathome obrała sobie za cel odnalezienie ukazanej na screenshocie obszaru. 22 stycznia na ich kanale Youtube pojawił się film odtwarzający powyższą scenę oraz zawierający nawiązania do wspomnianej już pasty.

Od momentu pojawienia się pierwszej creepypasty o Herobrine, gracze próbowali sztucznie stworzyć ten świat. Użyliśmy naszej wiedzy zdobytej przy odnajdywaniu mapy z Pack.png i panoramy Minecraft, aby po raz kolejny odnaleźć i ujawnić społeczności ziarno generatora.

Aby wygenerować świat na komputerze, należy zaznaczyć opcję „Historical versions”, która umożliwi wybranie wersji gry a1.0.16. Wersja ta nie wspiera podawania seedów, więc trzeba albo edytować zapis gry, albo pobrać gotowy już świat przygotowany przez grupę minecraftathome.

Seed: 478868574082066804
Koordynaty: X=5.16 Y=71 Z=-298.53

Społeczność wielokrotnie udowodniła, że jest w stanie zrobić naprawdę dużo. Poszukiwania, które nadal trwają dotyczą między innymi mapy z tła Smash Ultimate oraz tej z oficjalnego zwiastunu wydania Minecrafta.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft