w

Jak działa sypki śnieg w Minecraft? Co trzeba wiedzieć o nowych kozach i ich rogach?

Udostępniono już wersję beta nadchodzącej aktualizacji 1.17. Co dzięki temu wiadomo?


Już teraz każdy może pobrać betę 1.17 i przetestować wszystko na swoim komputerze. To, w jaki sposób to zrobić, twórcy opisali na oficjalnej stronie. Czy warto? Jeżeli chcecie sprawdzić nowe moby w postaci kóz i nowy rodzaj śniegu, to jak najbardziej.

Beta jest nieco zbugowana, występują w niej jeszcze mniejsze, lub większe problemy. Warto mieć to na uwadze, jeżeli zdecydujecie się tworzyć na nowej wersji Bedrocka.

Co nowego w aktualizacji Minecrafta 1.17?

Deweloperzy postanowili wprowadzić pierwszego nowego moba, czyli zapowiadane od jakiegoś czasu kozy. Są to bardzo ciekawe stworzenia, które są w stanie wchodzić na wysokie góry. Jak? Po prostu po nich skacząc.

Kozy można doić, dostajemy z nich standardowo mleko. Można je również hodować i co ciekawe, rozmnażają się po kilka mniejszych kóz. Jednocześnie jest to pierwszy mob, który za jednym razem może “spłodzić” kilkoro dzieci.

Z kóz wypada także specjalny róg, w który można zadąć. Zwierzęta te potrafią również przeprowadzić małą szarżę spychając gracza, czy inne moby.

Drugą nowością jest sypki śnieg, mający specjalne właściwości. Można się bowiem w niego zapaść. Na pewno będzie to ciekawy dodatek, jeżeli chodzi o wszystkie mapy typu parkour. Wszystko dlatego, że żeby się utrzymać na powierzchni nowego bloku, trzeba cały czas podskakiwać. Jedynie skórzane buty są w stanie zdjąć efekt zapadania się.

Po wpadnięciu w śnieg postać ma nieco zmieniony ekran na taki, który symuluje efekt mrozu. Nie traci się zdrowia, przynajmniej w wersji beta. Przez ten śnieg przelatują wszystkie przedmioty, moby, gracze.

Jak te dwie nowości się ze sobą łączą? Kozy będą unikać sypkiego śniegu, po prostu przeskakując nad nim. Póki co nie znaleziono innych, ciekawszych połączeń.