w

Jakie nowe moby trafią do Minecrafta w aktualizacji 1.19? Mojang przygotowało 3 stworzenia

Wiadomo już, jakie moby pojawią się w aktualizacji 1.19, która będzie miała miejsce dopiero w przyszłym roku.


Wczoraj Mojang ujawnił całą masę informacji o tym, czego można się spodziewać nie tylko w najbliższych tygodniach, ale także i całych latach. Gracze poznali listę mobów, które pojawią się w aktualizacji 1.19.

O dwóch z nich można było usłyszeć wcześniej. Oczywiście chodzi tutaj chociażby o Wardena – moba, który ma się pojawiać w najciemniejszych miejscach Minecrafta, czyli nowym, ciemnym biomie o nazwie “Deep Dark”.

Kto zostanie dodany oprócz niego?

Warden nie jest jakąś niesamowitą nowością, ale dalej może robić wrażenie. Co ciekawe, mob ten miał pojawić się już w aktualizacji 1.18, ale Mojang z jakiegoś powodu przełożył jego premierę.

Głosowanie społeczności wygrał mob o nazwie “Allay” i to on jako drugi zostanie dodany do gry. Ally otrzyma bardzo ciekawą mechanikę przynoszenia graczom przedmiotów.

Ostatnim mobem, który jest sporą nowością są żaby. Już potwierdzono, że mają one być bardzo przyjazne. Dwie pozytywne istoty w pewien sposób będą równoważyć dość złowieszczego Wardena.

O żabach wiadomo chyba najmniej, ujawniono jedynie, że się pojawią. Warden ma “straszyć”, natomiast Allay będzie przeszukiwał okolicę i przynosił graczom przedmioty.