w

Minecraft: Jakie jeszcze biomy Netheru trafią do gry i kiedy to będzie?

Aktualizację całego Netheru zapowiedziano już jakiś czas temu. Mojang podczas Mineconu przyznało, że biomy to tylko część planowanych nowości.


Gracze po zobaczeniu trzech biomów, jako tej głównej części aktualizacji Netheru wytknęli developerom, że gdzieś chyba zapodziali tak hucznie zapowiadane nowości.

Pracownicy postanowili odpowiedzieć społeczności na pytania, dzięki czemu wiemy, że w przyszłości prawdopodobnie pojawią się między innymi nowe biomy, a reszta nowości jest obecnie testowana.

Aktualizacja Netheru w Minecraft

Jeden z graczy na Twitterze zadał pytanie, czy to co obecnie mogą testować gracze, to wszystko co przygotowali twórcy.

“Chciałem zapytać, czy będzie więcej nowości w kwestii aktualizacji Netheru, czy to, co zobaczyliśmy w Snapshotach to już wszystko?”

Lady Agnes, pracująca w Mojang odpowiedziała na początku dość krótko, że to nie wszystko.

“Będzie więcej”

To nie wystarczyło społeczności, która ciągnęła twórców za język. Kolejny użytkownik Twittera zapytał, skąd taka postawa Mojang i dlaczego nie ujawniają wszystkiego, co chcą wprowadzić.

W efekcie Nathan Adams ujawnił, że nie chcą jeszcze o wszystkim mówić, ponieważ sami nie wiedzą dokładnie, w jakim kierunku pójdą prace.

“Może pojawić się nowy biom, ale może go też coś zastąpić, jeszcze nie wiemy.”

Lady Agens potwierdza, że podczas Mineconu rzeczywiście myślała, że będzie jeszcze jeden biom, natomiast teraz Mojang nie może tego obiecać. W tym momencie jest wiele ciekawych rozwiązań dla Netheru, które są właśnie tworzone.

Według niepotwierdzonych informacji, wszystko ma się wyjaśnić w pierwszej połowie 2020 roku. Wtedy ostatecznie wyjdzie aktualizacja Netheru i wyjaśni się, czy nowy biom rzeczywiście się pojawi i z jakimi innymi nowościami.

Nieoficjalnie mówi się, że kolejny biom ma być naprawdę złowieszczy. Będzie przedstawiał nowe, bardzo agresywne moby, które przy okazji będą dawać unikalne przedmioty za ich zlikwidowanie. Więcej szczegółów ma się pojawić w kolejnych miesiącach.