w

Minecraft: Po kilku latach wymyślono coś innowacyjnego, gracze doceniają pomysł ulepszenia wędzarki

Drobny mechanizm, który może zaskoczyć niejednego gracza Minecrafta.


Minecraft to niezwykle rozbudowany sandbox, któremu jednak sporo brakuje do realizmu. Gracze, wykorzystując niektóre mechaniki, starają się urozmaicać proste i podstawowe czynności.

W przeszłości pojawiały się projekty, które miały na celu odtworzenie działania lodówki czy kuchenki, na którą wystarczy położyć przedmiot, aby po chwili wyskoczyła jego podsmażona wersja. Tym razem udało się stworzyć piec, z którego leci gęsty dym, kiedy coś się w nim przepala.

Wyjątkowa wędzarka w Minecrafcie

Użytkownik o nicku Kshyyyk podzielił się prostym mechanizmem wykorzystującym Redstone, który bada to, w jakim stanie znajduje się wędzarka, a następnie steruje ogniskiem, które się pod nią znajduje. Efekt jest niesamowity i potrafi zaskoczyć niczego niespodziewającego się gracza.

Mój bezużyteczny wynalazek: dymiąca wędzarka

Autor podzielił się również tutorialem, na którym widać, jak łatwo zbudować taki sam mechanizm.

W komentarzach można znaleźć wiele odniesień do tytułu wpisu. Komentujący wskazują na to, że projekt wcale nie jest bezużyteczny, a na dodatek świetnie wygląda.

To nie tylko wygląda cool, ale również jest świetnym sposobem na oznajmienie tego, kiedy przepalanie się zakończy. Naprawdę super sprawa!

Gracze Minecrafta bardzo często doceniają tego typu małe detale urozmaicające rozgrywkę, którą zdążyli już dobrze poznać. Wypełnienie domu tego typu mechanizmami jest w stanie zapewnić mu drugie życie i zaskoczyć niejednego wyjadacza, który może być pewien, że zna tę grę na wylot.