w

Opis aktualizacji 1.16 w Minecraft. Netherite, nowe moby, nowe biomy, bloki i więcej

Kompletnie nowy Nether, który może zaskoczyć starszych graczy Minecrafta.


Po kilku miesiącach czekania od wydania poprzedniej aktualizacji gracze w końcu doczekali się jednej z największych aktualizacji w historii całej gry. Kompletnie odmieniony Nether, do którego przyzwyczajeni byli gracze, posiada teraz wiele biomów, nowych struktur i bloków. Tak obszerne zmiany mogą sprawić, że gracz, który nie śledził wcześniejszych wersji testowych może czuć się zagubiony, więc w tym artykule będzie można przyjrzeć się większości istotnych zmian skupionych w jednym miejscu.

Co nowego spotka graczy w netherze?

Netherite

Nowy materiał używany do tworzenia silniejszych zbroi i narzędzi. Znalezienie go nie jest jednak prostym zadaniem, a aby stworzyć z niego pożądane narzędzie, trzeba się nieźle napracować. Pierwszym krokiem będzie zdobycie bloków znajdujących się na spodzie samego Netheru o nazwie Pradawne Zgliszcza. Następnie trzeba przetopić go, aby uzyskać odłamek netherytu. Z czterech można wytworzyć jedną sztabkę, którą można ulepszyć wybrany diamentowy przedmiot.

Hogliny i Pigliny

Kolejnymi elementami są nowe stwory dodane do Netheru. Hogliny to spore kreatury nastawione agresywnie w kierunku gracza. Mogą być one dobrym źródłem pożywienia.

Pigliny zastąpiły znanego dotąd graczom Zombie Pigmana i również są agresywne w stosunku do gracza, chyba że ten posiada założoną złotą zbroję. W tym przypadku można również handlować z nimi, dając złote przedmioty, sztabki i samorodki.

ZOBACZ – Minecraft Dungeons praktycznie za darmo. Jak pobrać i grać legalnie za 4 złote?

Posiadają wiele wariacji oraz zamieszkują nowo generowane struktury.

Nowe biomy w netherze

Do netheru w aktualizacji 1.16 przyłączone zostały aż 4 nowe biomy. Dwa rodzaje lasów oraz doliny piasku dusz. Warped Forest posiadający zielonkawy kolor liści jest najbezpieczniejszym miejscem netheru, ponieważ Hogliny uciekają od zielonych grzybów obrastających ten las. Preferują one raczej Crimson Forest.

Mimo że w Dolinach piasku dusz, który jest kolejnym z dodanych biomów, znajduje się naprawdę sporo szkieletów, to jest to miejsce, w którym można znaleźć naprawdę ogromne pokłady piasku dusz przydatnego do budowy wind wodnych, tworzenia Withera lub hodowli Nether wartów.

Ostatnim opisywanym biomem są struktury zbudowane w niemalże stu procentach z bazaltu – jednego z nowych bloków. Podłoże jest mocno nieregularne, co znacznie utrudnia przemieszczanie się i budowanie czegokolwiek na tym obszarze. Jest to również najlepsze miejsce służące do farmienia Magma Cube’ów, ponieważ ze wszystkich biomów wybrały one właśnie ten.

ZOBACZ – K/DA – POP/STARS z League of Legends zostało przeniesione do świata Minecrafta

Nowe bloki w Minecraft

Nowych bloków z ostatniej aktualizacji jest naprawdę dużo. Zwłaszcza, kiedy weźmie się pod uwagę wszystkie kombinacje, które oferuje jeden z budulców. Niemniej jednak warto wyróżnić te bardziej charakterystyczne.

  • Blok celu – Trafiony strzałą wygeneruje sygnał o sile zależnej od trafionego punktu.
  • Dwa nowe rodzaje drewna pojawiające się na odpowiadających biomach.
  • Bloki bazaltu.
  • Crimson Nylium i Warped Nylium są roślinami pojawiającymi się w nowych lasach.
  • Nether Sprout, Crimson Root i Warped Root – wszystkie nazwy reprezentują jeszcze większą ilość roślin w nowym netherze.
  • Crimson Fungi i Warped Fungi – Dwa rodzaje grzybów pojawiające się w nowych lasach.
  • Shroomlights – dający światło blok pojawiający się pod koronami netherowych drzew.
Dołącz
Obserwuj
Więcej z Minecraft