w

Pierwszy koncert polskiej gwiazdy w Minecraft. Kto zagra, gdzie oglądać, o co w tym wszystkim chodzi?

NVIDIA organizuje pierwszy tak duży koncert w Minecrafcie. Jak czytamy w oficjalnej informacji, zagra Laureatka 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, czyli po prostu Viki Gabor.


Koncerty w grach nie są już niczym nowym, przynajmniej, jeżeli chodzi o rynek międzynarodowy. Gracze Fortnite mieli okazję oglądać już kilka naprawdę dużych koncertów, w tym między innymi ten Travisa Scotta.

Tymczasem NVIDIA informuje o nadchodzącym koncercie Viki Gabor, który ma być realizowany poprzez Twitcha. Wydarzenie odbędzie się 30 lipca 2021 roku o 19:00 czasu polskiego.

Co trzeba wiedzieć, jak się dostać?

Jest to prawdopodobnie pierwsza taka inicjatywa w Polsce, natomiast warto wiedzieć, że “na żywo”, czy bezpośrednio w grze będą znajdować się tylko “zaproszeni gracze”, czyli najprawdopodobniej streamerzy, youtuberzy i osoby związane z całym eventem.

“Publiczność stanowić będą zaproszeni gracze, którzy będą mogli obejrzeć koncert z perspektywy wirtualnej widowni oraz obserwatorzy relacji na żywo na kanale NVIDIA Polska w serwisie Twitch. Po występie artystka spotka się z fanami w grze i rozda autografy, a ich fizyczne kopie zostaną rozesłane do uczestników koncertu.”

Artystka wystąpi ze swoim zespołem “na prawdziwej scenie, a ich awatary razem z całą choreografią będą odzwierciedlone w grze”. Na pewno jest to coś ciekawego, co wywoła spore emocje.

Na chwilę ponownie Twitch, przynajmniej w Polsce zostanie przejęty przez Minecrafta. Trudno jednak powiedzieć, jak licznie zgromadzi się widownia. Choć w informacjach prasowych nie ma o tym mowy, to na oficjalnej stronie NVIDII widnieje logo Ewrona – prawdopodobnie będzie on transmitował samo wydarzenie również u siebie, lub wspierał koncert w jakiś inny sposób.