w

Pigliny w Minecraft są plagiatem? Kto je tak naprawdę wymyślił?

Czy Pigliny były autorskim pomysłem?


Aktualizacja Netheru przynosi do gry między innymi nowe biomy, czy moby. Jednym z nich są tzw. Pigliny. Jak się okazuje, niektórzy mogli je widzieć już wcześniej.

Jeden z youtuberów opublikował swoją teorię na temat tego, skąd twórcy Minecrafta wzięli pomysł na Pigliny. Mimo że podkreśla on, że z pewnością niczego nie “ukradli”, stwierdził, że przypadek jest na tyle ciekawy, że warto mu się przyjrzeć. Jak słyszymy, dość podejrzane, że nowe moby wyglądają dokładnie tak, jak….

Zombie Pigman według Kapitana Sparkleza kontra Pigliny

Zapewne wielu starszych graczy Minecrafta kojarzy postać Kapitana Sparkleza, który zasłynął ze swoich minecraftowych wersji popularnych piosenek. Każda z nich opowiadała jakąś historię, a ta, która jest dzisiaj w centrum zainteresowania, pokazuje walkę z inwazją niegdysiejszych zombie Pigmanów. Sami zobaczcie, jak wyglądała ta postać:

Wspomniany na początku Youtuber zauważył podobieństwo zombie Pigmanów do Piglinów mających ukazać się w aktualizacji netheru w patchu 1.16.

ZOBACZ – Zmarł znany gracz Minecraft, który nagrywał z Bremem

Trzeba przyznać, że podobieństwa, może nie widoczne na pierwszy rzut oka, jednak są obecne – sam motyw rozwinięcia postaci zombie Pigmana do czegoś więcej, odstające uszy czy nos.

Oczywistym jest że różnice będą, ze względu na to, że porównujemy obraz z gry z prerenderowaną animacją. Sama teoria o tym, że Mojang wzorowało się na dziele społeczności nabiera mocy. Coraz większa ilość osób wspomina, że faktycznie coś w tym może być.

Trudno jednak posądzać kogokolwiek o kradzież pomysłu. Gracze i twórcy Minecrafta od lat żyją ze sobą w zgodzie i nawet, jeżeli Pigliny bazują na postaci stworzonej przez społeczność, to nikt nie będzie miał nic przeciwko.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft