w

Shulker Box blokiem tygodnia w Minecraft. Czym jest i jaka jest jego historia?

Shulker Box – wyjątkowa skrzynia w Minecrafcie, która pomaga w przenoszeniu dużych ilości przedmiotów.


Twórcy Minecrafta prowadzą ciekawą zabawę, w której co tydzień wybierany jest jeden z istniejących bloków znajdujących się w grze.

Tym razem jest to Shulker Box, który jest dość unikatową opcją na przechowywanie przedmiotów i jest niezastąpiony podczas dalszych wypraw.

Nieco historii bloku i trochę o jego działaniu

Shulker Box został dodany do Minecrafta w wersji 1.11, która była aktualizacją eksploracji. Trafiła ona w ręce graczy w listopadzie w 2016 roku razem z Illagerami, ich posiadłościami i observerami. Skrzynia występuje we wszystkich 16 kolorach minecraftowej tęczy, które zostały podrasowane w 2017 roku po aktualizacji 1.12 z 7 czerwca 2017 roku noszącej tytuł World of Color.

minecraft.net

Shulker Box ma jedno zadanie i jest to przetrzymywanie przedmiotów.

Radzą sobie z przetrzymywaniem itemów tak dobrze, że wygrały srebrny medal w Mistrzostwach Duncana przedmiotów, które mogą przetrzymywać inne itemy w 2020 (złoty medal trafił do ender chestów).

Dlaczego akurat te skrzynie są tak wyjątkowe? Nie wyrzucają swojej zawartości po zniszczeniu ich. W przeciwieństwie do zwykłej skrzyni Shulker Box może zostać podniesiony razem ze swoją zawartością, a gdy tylko ma się potrzebę coś z niego wyjąć, wystarczy z powrotem go postawić.

Poza tym działa on jak zwyczajna skrzynka. Może przyjmować przedmioty od hopperów i pomieści 27 stacków. Gdyby umieścić Shulker Box w każdym slocie ekwipunku można przenieść aż 999 stacków, co kalkuluje się na 63 936 bloków. Nie można jednak schować w nim innego Shulker Boxa. Zdaniem twórców mogłoby to naruszyć zasady uniwersum.

minecraft.net

ZOBACZ – Drugi snapshot wersji 1.17 o numerze 20w46a wprowadza do Minecrafta nowy śnieg i sporo zmian

Jak zdobyć te specjalne skrzynie? To zadanie nie należy do najprostszych. Trzeba znaleźć twierdzę, uzupełnić portal Oczami Enderu, wskoczyć w niego, pokonać smoka, a następnie eksplorować End do czasu znalezienia miasta i pokonać wystarczająco shulkerów, aby zdobyć zestaw shulker shelli. Cała reszta jest już prosta. Wystarczy połączyć skrzynię ze zdobytymi skorupami na stole rzemieślniczym.

Połączenie go z dowolnym barwnikiem w oknie tworzenia pozwoli na zmianę jego koloru. Kowadło umożliwi zmianę jego nazwy, a kocioł pomoże zmyć użyty barwnik.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft