w

“Tak będzie wyglądał Minecraft w 2050 roku”, czyli kilkadziesiąt godzin na tę jedną animację lawy

Klip, który przedstawia bardzo realistycznie wyglądającą lawę.


Minecraft od lat otrzymuje nie tylko modyfikacje, które wprowadzają do niego nowe elementy, ale również takie, które są w stanie diametralnie zmienić to, jak wygląda rozgrywka.

Niektórzy fani zajmują się również tworzeniem niesamowitych animacji, które społeczność żartobliwie opisuje jako Minecraft z roku 2050 (Dlaczego to powalenie drzewa w Minecraft zajęło ponad 30 godzin? Wystarczy tylko spojrzeć).

Iron Golem zalany lawą

Użytkownik Reddita o nicku zonny2k17 podzielił się ze społecznością krótką animacją, w której w pozornie wyglądającym Minecrafcie tworzy Iron Golema, a następnie zalewa go lawą.

Lawa zdecydowanie nie przypomina tego, co można spotkać w zwyczajnej grze i trudno o to, aby modyfikacja, shadery czy texture pack pozwoliły na osiągnięcie tego typu efektu. Autor w komentarzach informuje, że do stworzenia klipu wykorzystał między innymi popularny program Blender oraz wtyczkę FLIP Fluids, która pozwala na symulację zachowania cieczy.

Stworzenie całości nie zajęło dłużej niż 2 dni, co zaskoczyło nawet twórcę animacji. W komentarzach można również znaleźć wiele nawiązań do tego, że Minecraft faktycznie mógłby tak wyglądać w przyszłości oraz do tego, że większość komputerów gotuje się na sam widok krótkiego klipu. Pojawiają się również nawiązania do niezniszczalnych drewnianych płotów, które nie robią sobie nic z lawy, kiedy ta na nie naciska.

Czy Minecraft faktycznie ma szanse na osiągnięcie podobnego poziomu? To pytanie, na które naprawdę trudno odpowiedzieć. Biorąc pod uwagę fakt, że społeczność gry rośnie nieustannie od ponad 10 lat i to, jak w tym czasie rozwinęła się branża gier, można uznać, że jest to możliwe.