w

Ukryty easter egg w wyszukiwarce Google. Można w niej „zagrać w Minecrafta” z okazji 15. urodzin gry

Reklama

Google stworzyło easter egga z okazji 15. urodzin gry Minecraft.


W maju jedna z najpopularniejszych gier na świecie – Minecraft – świętuje swoje piętnaste urodziny. Z tej okazji twórcy przygotowali różne atrakcje, a wśród nich jest coś, co łatwo przegapić, a jest ciekawym i zabawnym easter eggiem.

Twórcy zadbali o to, by 15. urodziny gry były ciekawym doświadczeniem. Obecnie nie tylko można zdobyć nowe peleryny nawiązujące do popularnych platform rozgrywkowych, takich jak TikTok czy Twitch, ale również można zakupić grę na urządzeniach mobilnych za jedyne 10 złotych – klik.

Minecraft w wyszukiwarce Google

Reklama

To oczywiście nie koniec atrakcji. Google także przygotowało co nieco z okazji urodzin tej bez wątpienia kultowej gry. Okazuje się, że obecnie można „rozkopać” wyszukiwarkę. Jak to zrobić?

Wystarczy wejść w Google, a następnie wpisać słowo „Minecraft”. Po chwili pojawią się różne wyniki związane ze wspomnianym tytułem. Wtedy trzeba kliknąć na ikonę, która pojawia się na dole okna przeglądarki.

Po kliknięciu na ekranie powinna pokazać się dłoń Steve’a, którą można zniszczyć ekran.

Video

Co ciekawe, wyłączenie „gry” za pomocą przycisku na dole ekranu poskutkuje spotkaniem z Creeperem, czyli jednym z najbardziej rozpoznawalnych mobów z sześciennego świata.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft